Bill Gates, Bitcoin’in Yalnızca Elon Musk Gibi Milyarderler İçin Olduğunu Söyledi!

0

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates‘e göre Tesla CEO’su Elon Musk kadar zengin ve “sofistike” değilseniz Bitcoin‘e dokunmamalısınız. Dünyanın en zengin dördüncü kişisi olan Bill Gates, Bloomberg’e verdiği röportajında ​​bu elitist tavrı benimsedi:

“Elon’un tonlarca parası var ve çok bilgili. Onun Bitcoin’inin rastgele bir şekilde yükselip alçalacağından endişelenmiyorum […] Genel düşüncem şu olurdu … Elon’dan daha az paranız varsa, muhtemelen dikkatli olmalısınız.” 

Gates, “bu çılgınlıklara kapılmak” için çok fazla parası olmayan kişiler adına endişe ediyor.

Daha önce bildirdiğimiz üzere milyarder hayırsever, geçmişte Bitcoin karşıtı bir görüşü olduğunu belirttikten sonra, yakın zamanda Bitcoin konusunda “tarafsız” olduğunu belirtti. Gates, en son röportajında, çok fazla enerji gerektirdiği ve anonim geri dönüşü olmayan işlemleri teşvik etmesi nedeniyle Bitcoin kullanmadığını açıkladı. Yine de, izlenebilirse dijital paranın iyi bir şey olduğunu iddia etti:

“Bence parayı daha dijital bir biçime taşımak ve işlem maliyetlerini düşürmek, Gates Vakfı’nın gelişmekte olan ülkelerde yaptığı bir şey. Ama bizim projemizde, yapılan işlemler geri alınabiliyor,bu işlemleri kimin, ne yaptığı görülebiliyor.” 

Gates, dijital paranın en fakir ülkelere bile ulaşmasını bekliyor.

Son olarak yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin (BTC) %11 düşüşle 49.557 dolar’dan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın