Bill Gates, Bitcoin Konusundaki Görüşünü Değiştirdi!

0
234

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, CNBC’den Andrew Ross Sorkin’e verdiği röportajda Bitcoin hakkındaki görüşünü nötr olarak değiştirdiğini açıkladı. Dünyanın en zengin dördüncü kişisi, hala Bitcoin’e sahip olmadığını söylüyor:

“Bitcoin sahibi değilim. Bitcoin’de short da değilim. Bu yüzden tarafsız bir görüşe sahip oldum.”

Bunun yanında Gates, parayı dijitalleştirmenin ve işlemlerin maliyetini düşürmenin önemini kabul ediyor. Gates, vakfının gelişmekte olan bölgelerde bazı dijital para birimlerini kullandığına, ancak Bitcoin gibi kripto para birimlerini kullanmadığına dikkat çekti:

“Bence parayı daha dijital bir biçime taşımak ve işlem maliyetlerini düşürmek, Gates Vakfı’nın gelişmekte olan ülkelerde yaptığı bir şey. Ama bizim projemizde, yapılan işlemler geri alınabiliyor,bu işlemleri kimin, ne yaptığı görülebiliyor. Dolayısıyla bu işlemler vergi kaçırmak veya yasa dışı eylemler için yapılmıyor.”

Gates, Mayıs 2018’de önde gelen kripto para birimine yönelik sert eleştiriler sunarak, eğer kolay bir yolu olsa durdurmak isteyeceğini iddia etmişti:

“Bir varlık sınıfı olarak, hiçbir şey üretmediğinizde yükselmesini bekleyemezsiniz. Kripto paralar daha büyük bir saçmalık teorisinin parçasıdır.”

Bitcoin bu yorumdan bu yana neredeyse yüzde 500 artmış olsa da, Microsoft kurucu ortağı, rallinin esas olarak “çılgınlıktan” kaynaklandığına inanıyor. Gates Bitcoin konusunda, piyasa spekülasyonunun fiyatının ana itici gücü olduğunu ve gelecekte nasıl sonuçlanacağını bilemediğini belirtti:

“Ancak Bitcoin sadece çılgınlığa veya görüşler ne olursa olsun yukarı ya da aşağı gidebilir ve bunun nasıl ilerleyeceğini tahmin etmenin bir yolu yok”  

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın