Mart 12, 2024

Bernstein Boğa Onayını Verdi: Bitcoin Altı Haneli O Hedefe İlerliyor!


Bir büyük yatırım araştırma ve yönetim firmasının kripto varlıklara olan uzun vadeli güveni, Bitcoin (BTC) için boğa piyasasına bir onay olarak algılanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bernstein’ın Bitcoin fiyatının 150.000 dolarlık fiyat seviyesine ilerlemesine inandığı basında yer almaya başladı. Bu sırada, BTC fiyatı kısa bir süre önce 72.000 dolar seviyesini aşmayı başarmıştı.

Bernstein’ın son notunda, Bitcoin madencilerinin hisselerinin alınması önerisi dikkat çekti. Son dönemdeki düşük performansın, yaklaşan yarılanma öncesinde bir fırsat sunduğu vurgulanıyor. Bernstein analisti, BTC’nin 150.000 dolarlık hedef fiyatına olan güvenini teyit ediyor, ancak şu anda BTC 72.000 doların üzerinde işlem görüyor. Firma, yarılanma sonrası bir kopuş bekliyor.

Kurumsal akışın Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’na (ETF) yönelmesi, tahminlerin arkasındaki ana faktörlerden biri olarak öne çıkarılıyor. Bildirildiğine göre, 2024 için 10 milyar dolar ve 2025 için 60 milyar dolarlık girişler öngörülüyor. Ancak, Bitcoin ETF girişleri şimdiden 9,5 milyar dolarlık bir kilometre taşını aştı.

Bitcon'de Rekorlar Bitmek Bilmiyor: 60 Milyar Baremi Aşıldı!

Analist Chhugani, BTC’nin geleneksel varlık portföylerine entegrasyonunun henüz erken aşamalarında olduğunu belirtiyor. Bu da doğrudan büyük bir benimseme potansiyeline işaret ediyor. Orijinal kripto, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşarak rekor kırıyor. BlackRock Inc. ve Fidelity Investments gibi büyük oyuncular, bu alandaki öncüler arasında yer alıyorlar.

Bitcoin’in önemli bir onayı, Londra Menkul Kıymetler Borsası’nın BTC ve ETH borsasında işlem gören senetler için başvuruları kabul etmesiyle geldi. Tayland da perakende alıcılar için denizaşırı kripto ETF’lerine onay vererek bu yükseliş hissiyatına katkıda bulundu.

Bitcoin için gerçekleşen tüm bu önemli gelişmeler arasında, yaklaşan yarılanma olayı sektörde hala önemini koruyor. Blok zinciri önümüzdeki ay bir yarılanma olayına maruz kalacak, bu da yeni token arzının yarıya indirilmesi anlamına geliyor.

Son günlerde, Bitcoin neredeyse 72.881 dolara kadar yükselerek tüm zamanların zirvesine ulaştı. Bitcoin fiyatı son bir ayda %50’nin üzerinde bir artış gösterdi ve 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 51,5 milyar dolar olarak kaydedildi. Küresel dijital varlık piyasası son 24 saat içinde marjinal bir artış gösterdi ve kümülatif piyasa değeri şu anda 2,7 trilyon doların üzerinde.

Kaynak : TodayQ

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?