Mart 12, 2024

Bitcon’de Rekorlar Bitmek Bilmiyor: 60 Milyar Baremi Aşıldı!

Bitcoin spot borsa yatırım fonları (ETF’leri), son verilere göre toplamda 58,36 milyar dolarlık net varlık değerine ulaşarak önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. Finansal analiz firması SoSoValue’ın son raporları, özellikle kurumsal yatırımcılar arasında BTC’ye artan ilgi ve güvenin belirgin bir şekilde arttığını vurguluyor.

Özellikle 11 Mart’ta belirli ETF’lerin giriş ve çıkış dinamikleri dikkat çekti. Grayscale’in Bitcoin Trust’ı (GBTC) önemli bir net çıkış yaşarken, BlackRock’ın IBIT ve Fidelity’nin FBTC’si net girişler kaydetti. Bu hareket, Bitcoin yatırım ürünleri alanındaki yatırımcı tercihlerinde ve güven seviyelerindeki değişimi yansıtıyor.

SoSoValue verilerine göre, 11 Mart’ta Bitcoin spot ETF’lerine toplam net giriş 505 milyon dolar olarak gerçekleşti ve kümülatif net giriş 10,09 milyar doları aştı. Bu önemli sermaye akışı, Bitcoin’e dolaylı olarak maruz kalmak isteyen yatırımcılar arasında artan bir eğilimi yansıtıyor, bu da kripto para borsaları ve cüzdanlarıyla ilişkili karmaşıklıklardan ve güvenlik endişelerinden kaçınmayı tercih ettiklerini gösteriyor.

Bitcoin fiyatındaki yükseliş eğilimi devam ediyor. Son raporlara göre, BTC son 24 saatte %0,34’lük bir artış kaydetti ve geçen ay %50,07’lik bir büyüme yaşayarak 71.907 $ seviyesinden işlem gördü. Ayrıca, Bitcoin’in 24 saatlik işlem hacmi %0,79 artışla 52,17 milyar dolar seviyesine yükseldi, bu da artan piyasa aktivitesini ve yatırımcı ilgisini yansıtıyor.

Bitcoin ETF faaliyetlerindeki artış ve kripto para biriminin fiyat rallisi büyük ölçüde Bitcoin spot ETF’lerinin yeniden onaylanmasıyla ilişkilendiriliyor. Bu düzenleyici onaylar, piyasaya bir kurumsal sermaye akışı getirdi. Birçok yatırımcı için, bu ETF’ler BTC’ye doğrudan yatırım yapmaktan daha tanıdık ve düzenlenmiş bir yol sunuyor.

Bitcoin ETF’lerinin artan kabulü, ana akım finansal sistemlerle giderek daha fazla bütünleşen bir olgunlaşmış pazarı işaret ediyor. Bu trendin devam etmesi ve kripto piyasasında daha fazla istikrara ve Bitcoin’in diğer kripto paralarla birlikte yatırım portföylerinde daha fazla kabul görmesine yol açması bekleniyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?