Şubat 1, 2023

Yatırım Şirketi Bitcoin Tahmininde Israrcı: Altı Haneler Mümkün!

ARK Invest, “2023 Büyük Fikirler” başlıklı araştırma raporunda, yaşanan gerilemeye rağmen, halka açık blok zincirlerinin birçok yeniliği teşvik etmeye devam ettiğini ve bunlardan birinin de Bitcoin (BTC) olduğu görüşünde.

ARK, Bitcoin’in çalkantılı bir 2022 yılına rağmen temellerinin sağlam olduğu gröüşünde. Şirkete göre fiyat önümüzdeki 10 yıl içerisinde 1 milyon dolarlık seviyeye yükselmesini bekliyor.

Merkezi karşı tarafların neden olduğu yayılım, Bitcoin’in değer önermelerini yükseltti. Merkeziyetsizleşme, denetlenebilirlik ve şeffaflık gibi konular oldukça güçlendi. Ağın  temelleri güçlendi ve yatırımcılar daha fazla uzun vadeli odaklanmaya başladı.

ARK bu iddiasını, önceki gerileme dönemlerine kıyasla daha yüksek hash oranına, uzun vadeli sahip arzına ve sıfır olmayan bakiyeye sahip adreslere işaret ederek destekliyor.

ARK Investment

ARK, temeldeki sağlamlık nedeniyle, Bitcoin’in geleneksel varlık sınıflarından daha iyi performans göstermeye devam ettiğini söylüyor.

Beş yıllık CAGR bazında, küresel hisse senetleri %6,1 artarken, küresel borç %1,4 getiri sağlarken ve altın %2,2 artarken, bitcoin ortalama %272 arttı.

Bitcoin fiyat tahmini

CEO Cathie Wood, kriptonun yukarı doğru gidişatı hakkında ilk kez bu kadar cesur tahminlerde bulunmuyor. Mayıs 2021’de Wood, Bloomberg’e verdiği bir röportaj sırasında ilk cesur fiyat tahminini yapmış ve Bitcoin’in 2026 yılına kadar 500.000 dolara çıkacağını öngörmüştü. Daha sonra 2022’nin başlarında bu rakamı 2030’a kadar 1 milyon dolara yükseltti.

ARK ayrıca geçtiğimiz Aralık ve Ocak ayları boyunca Coinbase’de (COIN) oldukça yükselişe geçti ve yaklaşık 30 milyon dolarlık hisse satın alarak COIN pozisyonunu genişletmeye devam etti.

Kaynak : CoinDesk
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?