Mart 15, 2023

Banka Krizi Kripto Sektöründe Bu İsme Rekor Getirdi!

Web3 cüzdan sağlayıcısı Metamask swap hacmi, ABD’li Silvergate ve Signature bankalarının çöküşünün sektörde şok dalgaları yaratmasıyla hafta sonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

“Çok fazla spekülatif panik var. İnsanlar neye güvenebileceklerinden emin değiller. Ve herkes istikrarlı bir şey istiyor gibi görünüyor” dedi. İnsanlar “bu duruma tepki olarak oldukça büyük hamleler yapıyorlardı.”

USDC’yi ihraç eden Circle Cuma günü, eyalet düzenleyicileri tarafından kapatılan Silicon Valley Bank‘ta 3.3 milyar dolar rezervi olduğunu açıklamıştı. Pazar günü, düzenleyiciler herhangi bir mevduatın tamamının koruma altına alınacağını açıklamasıyla bir miktar rahatlama geldi.

İnsanlar adeta bahis oynuyordu, stabilcoin’lerden bazılarının çökeceğine korkuyorlardı. DAI bile düştü çünkü desteğinin çoğu artık USDC’de.

Metamask

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Finlay, Metamask’ın hacmi arttıkça takas ücretlerinden yaklaşık 1,5 milyon dolar kazandığının da altını çizdi.

“İnsanlar yeni yatırımlar yapıyor, birçok durumda insanlar kripto paralara kaçıyor. Bu sistemik şoklardan biri her yaşandığında, insanların buna tekrar baktığını ve ‘hey, bekle, bu dayanıyor’ dediklerini görüyoruz.”

Finlay’e göre bu sistemik riskler genel olarak kötü olsa da kripto para dünyasında yeni fırsatlar yaratabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Block
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?