Şubat 19, 2023

Kripto Balinalarının Gözde Altcoin’leri Belli Oldu

Kripto balinaları yaklaşık 900 milyon dolar değerindeki Shiba Inu (SHIB) ve Polygon’u (MATIC) çantalarına ekledikten sonra, gözlerini Ethereum (ETH) ağında çalışan farklı iki altcoin’e çevirdi.

Blockchain izleme platformu WhaleStats, en büyük 1.000 Ethereum balinasının 671 milyon dolar değerinde SHIB ve 210 milyon dolar değerinde MATIC biriktirdiğini ortaya koydu.

USDC kripto para sıralaması

WhaleStats’e göre, SHIB -ETH’nin kendisi ve Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) hariç- yatırımcıların varlıkları arasında en çok tutulan altcoin olmaya devam ediyor. MATIC ise Dogecoin (DOGE) rakibinin hemen arkasında yer alıyor.

MATIC’ten sonra, en büyük 1.000 Ethereum balinasının gözdesi olan altcoin Lido Staked Ether (stETH). WhaleStats, Ethereum balinalarının ortalama 174.821 dolar değerinde stETH’ye sahip olduğunu gösteriyor.

En büyük 1.000 ETH balinasının portföyünde stETH’yi merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) takip ediyor. Bu derin cepli yatırımcılar ortalama 158.393 dolar değerinde LINK’e sahip.

Balinaların odağındaki 10 kripto para

WhaleStats ayrıca 24 saatlik süre bazında LINK balina birikiminde bir artış olduğunu da bildirdi.

“LINK şu anda son 24 saat içinde en büyük 1.000 ETH balinası arasında satın alınan ilk 10 token arasında.”

Basın zamanında popüler altcoin LINK %4’ün üzerinde artışla 8.05 dolardan işlem görüyor.

WhaleStats’tan alınan veriler ayrıca, Ethereum balinalarının şu anda 1.76 milyar dolardan fazla USDT ve USDC stablecoin’e sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bu da kripto portföylerinin %30’undan fazlasını oluşturuyor. Stablecoin’lere ayrılan büyük pay, Ethereum balinalarının bu yıl piyasa çapındaki rallilerden sonra temkinli davrandığını gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?