Balinalardan Bu Altcoin’e Milyar Dolarlık Yatırım!

On-chain analitik firması Santiment’e göre en büyük Ethereum (ETH) balina adresleri ETH biriktiriyor.

Santiment, 10,9 milyon ile 1,09 milyar dolarlık değere sahip ETH tutan cüzdanların sadece bir gün içerisinde 1,03 milyon dolarlık ETH topladığının altını çizdi.

Santiment‘e göre bu faaliyet, geçtiğimiz yıl en büyük balina grubu tarafından gerçekleştirilen beşinci en büyük tek günlük eklemeyi temsil ediyor.

Ethereum haber hazırlanırken 1.163 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı son 24 saat içinde %5’ten fazla artış gösterdi.

Santiment ayrıca Bitcoin fiyatının Pazartesi günkü düşüşünün birçok yatırımcının sektörden çıkmasının sonucunda olduğunu tespit etti.

“Bitcoin, Kasım 2019’dan bu yana kârdayken yapılan en düşük işlem seviyesini görüyor. Sıçramalar tipik olarak bu metrik ciddi ölçüde negatif olduğunda meydana gelir.”

Bitcoin on-chain veri

Bitcoin Pazartesi günü hafif bir toparlanma yaşamadan önce 15.665 dolara kadar düştü. Bitcoin haber yazıldığı sırada 16.579 dolardan işlem görüyordu.

Santiment, Bitcoin’in adres faaliyetlerinin de hafta sonu son altı ayın en yüksek seviyesine çıktığını belirtti.

Bitcoin adres aktivitesi

Koinfinans.com olarak detayları daha önce sizlerle paylaştığımız gibi merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) de aktif adreslerde bir artış gördü.

Chainlink adres sayısı

LINK haber hazırlanırken 6,52 dolardan işlem görüyordu. Piyasa değerine göre 23. sıradaki kripto varlığı son 24 saatte %8’den fazla artış kaydetti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.