Kasım 7, 2022

Balinalardan 255 Milyonluk Meme Coin Transferi! Düşüş Mü Geliyor?

Anonim kripto para balinaları, geçen hafta ani bir fiyat artışının ardından Dogecoin’i (DOGE) kripto borsalarına taşıyor. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından, meme coin yatırımcılarının varlık sınıfındaki konumlarını artırmaları bekleniyordu. Ancak, bilinmeyen cüzdanlardan kripto borsalarına her gün yüklü miktarda Dogecoin gönderiliyor. Bu tür bir işlem, çoğunlukla, sahibi kripto varlığını satmak veya takas etmek istediğinde görülür.

Yaklaşık 256 Milyon Meme Coin Taşındı

Son 24 saat içinde, balinalar 255.977.440 (255.9 milyon) DOGE’u Coinbase ve Binance gibi ticaret platformlarına taşıdı. Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre fonlar iki farklı işlemde taşındı.

İlk olarak anonim bir kripto balinası, San Francisco merkezli borsa Coinbase’e 212.3 milyon meme coin taşıdı. Dün gerçekleşen işlem 26.67 milyon dolar değerindeydi.

Bugün erken saatlerde, başka bir isimsiz balina, Binance adresine 43.677.440 (43.67 milyon) DOGE transfer etti. Söz konusu meme coin miktarı bildirildiği sırada 5 milyon dolar değerindeydi.

Borsalara aktarılan büyük miktarlarda Dogecoin‘i görmek giderek rutin hale geliyor. Bu işlemler, Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından DOGE’nin fiyatı fırladığında gerçekleşti. 26 Ekim’den 1 Kasım’a kadar, meme coin fiyatı %150’den fazla yükseldi. Musk’ın Twitter’ı satın alması popülerliğini kaybederken kalkarken balinalar bu fiyat artışlarından yararlanmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Dogecoin transferi düşüş mü geliyor?

Koinfinans.com olarak önce bildirdiğimiz üzere dünyanın en zengin kişisi Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir anlaşma yaptı. O zamandan beri birçok kişi Dogecoin’in sosyal medya platformuyla “bir şekilde” birleşeceğini düşünüyor. Bilindiği üzere Musk, büyük bir Dogecoin savunucusu. Ayrıca, token’ı Tesla da dahil olmak üzere işletmelerinde bir ödeme yöntemi olarak benimsedi. Buna dayanarak, birçok kişi Musk’ın Twitter’da meme coin ödemeleri için yer açmasını bekliyor.

Bu arada, Dogecoin’in balinalar tarafından büyük satışı, meme coin fiyatını olumsuz etkiledi. Coingecko verilerine göre DOGE, son 24 saatte %9 düştü.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?