Mart 21, 2023

Balinalar Bu Altcoin’de Birikim Moduna Geçti!

Güncel verilere göre, Ethereum ağındaki büyük kripto adresleri, son 14 gündür popüler altcoin Chainlink’e (LINK) yükleniyor.

Blockchain izleme hizmeti Lookonchain’e göre, potansiyel olarak aynı kişi olan toplam 30 adres, kripto borsası Binance’ten 18.5 milyon doların üzerinde değere sahip 2.6 milyon LINK biriktirdi.

“Balinalar son zamanlarda LINK biriktiriyor. 

– 30 yeni adres (belki aynı balina), son 2 hafta içinde Binance’ten toplam 2.645.590 LINK (18.52 milyon dolar) biriktirdi. 

– Balina “0xD51b”, 15 Mart’ta 2.422.717 USDT ile 6.59 dolardan 367.814 LINK satın aldı.” 

Balinalar Chainlink birimine başladı

Kripto balinaları, büyük miktarda kripto paraya sahip olan ve büyük alım satım işlemleriyle piyasa fiyatlarını manipüle ettiğine inanılan gruplar veya bireylerdir. Dolayısıyla balinaların yaptıkları altcoin alım satımları kripto topluluğu tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Bu balina birikiminin yanında Chainlink de, önemli projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Altcoin ekibinden dün gelen duyuruya göre, Chainlink’in üç hizmeti; Arbitrum, Avalanche, BNBChain, Ethereum, Optimism ve Polygon dahil olmak üzere altı farklı blockchain’e entegre edildi. Chainlink’in bu entegrasyonları, bu büyük blockchain platformlarının birbirleriyle iletişim kurmasına yardımcı olacak ve kolaylaştıracaktır.

Lookonchain ayrıca hafta sonu büyük kripto işlemleri gerçekleştiren bazı Ethereum balinaları tespit etti. Firmaya göre, bir balina Cumartesi günü Binance’e iki işlemde 50 milyon doların üzerinde stablecoin gönderdi ve sonrasında büyük bir ETH alımı gerçekleştirdi.

“Bir balina dün Binance’e 30.73 milyon USDC aktardı ve 5 dakika önce Binance’ten 14.683 ETH (26 milyon dolar değerinde) aldı. Ardından 20 dakika önce 19.68 milyon USDT’yi tekrar Binance’e aktardı.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?