Mart 1, 2023

Balinalar Bu Altcoin’e Saldırdı, Fiyat %50 Artış Gösterdi!

Merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolünün yerel tokenı, bir kripto balinasının varlığa saldırmasıyla Pazartesi günü %50’den fazla artış gösterdi. Teminatsız borç vermeyi destekleyen bir DeFi protokolü olan TrueFi (TRU), Pazartesi günü 0,0692 dolar civarında işlem gördü.  Günün ilerleyen saatlerinde 0,1039 dolara kadar yükseldi.

Ethereum (ETH) tabanlı DeFi altcoin, son 24 saat içinde %19 artış gösterdi. Ancak haber yazıldığı sırasında 0,0841 dolar civarına geriledi.

Blok zinciri takip firması Lookonchain, bir balinanın en iyi kripto borsası Binance’den yaklaşık 500.000 dolar değerinde 7,32 milyon TRU satın aldığını belirtti. Etherscan’a göre, balina son altı gün içinde Binance’ten yaklaşık 1,785 milyon dolar değerinde toplam 22,1 milyon TRU satın aldı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere TRU bu ay, Binance’in yüz milyonlarca dolar değerinde stabilcoin TrueUSD (TUSD) bastığına dair haberlerin ortasında artış gösterdi. Şubat ayının başlarında New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), New York merkezli kripto şirketi Paxos’u stabilcoin Binance USD (BUSD) basımını durdurması için yönlendirdi.

Ancak TRU fiyatındaki sıçrama kafa karışıklığının bir sonucu olabilir. Görünüşe göre TrueUSD artık TruFi’nin arkasındaki şirket olan Archblock’a (daha önce TrustToken olarak biliniyordu) ait değil.

Archblock’un kurucu ortağı Rafael Cosman, 2020 yılında yaptığı bir duyuruda TUSD’nin mülkiyetinin “ürünü geliştirmek ve büyütmek için Tron ile birlikte çalışacak olan Asya merkezli bir konsorsiyuma geçtiğini” açıklamıştı.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?