Mart 1, 2023

Altcoin’de Milyon Dolarlık Satış Baskısı: Neler Oluyor!

Raporlara göre, blok zinciri tabanlı tedarik zinciri yönetim platformu Aptos, geliştirici ekibinin 45 milyon dolar değerinde token daha sattı. Light Crypto’da çalışan ve güvenlik nedeniyle isminin açıklanmasını istemeyen bir analist, son bir saat içinde Binance‘e 20 milyon dolarlık spot gönderildiğini yazdı. Analist daha önce cüzdanda 1 milyar dolarlık envanter kaldığını da eklemişti.

Aptos geliştirici ekibi tarafından potansiyel bir token satışı haberi, platformun yerel token’ının değerinde önemli bir düşüş gördüğü bir zamanda geldi. Aptos şu anda son zamanlardaki en yüksek seviyesinden %36 düşüşle 12 dolardan işlem görüyor.

Sıkı bir şekilde kontrol edilen token arzı etkinleştirildi ve 1 Şubat’ta, Ekim ayındakiyle aynı metodoloji kullanılarak 17 milyon dolarlık bir satış daha gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu haber Aptos yatırımcıları ve daha geniş kripto para topluluğu arasında bazı endişelere neden oldu. Çünkü geliştirici ekip tarafından tokenların önemli ölçüde satılması token değerinin daha da düşmesine neden olabilir. Bununla birlikte, geliştirici ekipler tarafından token satışlarının kripto para alanında nadir olmadığını belirtmek gerekir. Aslında, bu durum genellikle ekiplerin devam eden geliştirme çalışmalarını finanse etmelerinin ve projelerinin uzun ömürlülüğünü sürdürmelerinin bir yolu olarak görülmektedir.

Token değerinin daha da düşme potansiyeline rağmen, bazı yatırımcılar bunu daha düşük bir fiyat noktasından satın almak için bir fırsat olarak görebilir. Bununla birlikte, kripto para alanındaki herhangi bir yatırımın önemli miktarda risk taşıdığını ve yatırımcıların her zaman kendi araştırmalarını yapmaları ve bilinçli kararlar vermeleri gerektiğini unutmamak önemlidir.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?