Kasım 25, 2022

Hareketlilik Başladı: Balina Parası Bu Altcoin’e Aktı!


Son güncellenme : 25.11.2022 - 19:55

Ripple (XRP), son birkaç saat içerisinde trendlere girmeyi başardı. Piyasa değeri 20,63 milyar dolar olan XRP, geçtiğimiz güne kıyasla en çok kazanan varlık oldu. Fiyat 24 saat içerisinde %8,34’lük değer arttırdı. Fiyat token başına 0,4139 dolardan işlem görüyordu.

Sosyal ve içgörü platformu LunarCrush, XRP sosyal hacmini 8.883 olarak ölçtü. Sosyal etkileşim sayısı ise 24.722.309 olarak ölçüldü. Sonuç olarak XRP, LunarCrush’ın listesinde ilk sıraya yükseldi.

LunarCrush XRP

Balinaların XRP İlgisi Artıyor

Balinalar son zamanlarda XRP token‘a ilgi gösteriyor. Borsalardan balinaların cüzdanına yapılan transferler dikkat çekici seviyede. Birkaç saat önce, Bitstamp’tan bilinmeyen bir cüzdana 10,57 milyon dolar değerinde XRP gönderildi.

Ancak genel görünümde de token’lar borsaları terk etti. 23 Kasım’da 14,4 milyon dolar değerinde yaklaşık 38.600.000 token Bitso’dan ayrıldı. Bunun yanı sıra, Bitstamp ve Bittrex’ten de ek çıkışlar oldu.

Dolayısıyla, noktalar birleştirilirse, söz konusu alımların XRP’nin yükseliş trendine başlaması için zemin hazırlaması muhtemeldir.

On-Chain Faaliyet Ne Durumda?

On-chain faaliyet açısından XRP şimdiden dördüncü sıraya yükseldi. Aşağıda gösterildiği gibi, geçtiğimiz gün blockchain’de 669 milyon doların üzerinde işlem yapıldı. Buna paralel olarak aktif adres sayısı da 50 binin üzerine çıktı.

Dogecoin, Litecoin ve Tron gibi diğer blok zinciri ağları XRP’den daha alt sıralarda yer aldı.

On-Chain XRP verisi

Bu ayın başında JPMorgan Chase & Co, halka açık bir blok zinciri üzerinde ilk canlı işlemini gerçekleştirdi. Bankacılık devinin DeFi işlemi için Polygon ve modifiye Aave kullanması dikkat çekiciydi. Önde gelen kripto analisti Lark Davis, Twitter’da böyle bir senaryoda “XRP için değer önerisinin ne olduğunu” sorguladı.

Aynı konuya değinen John Deaton ise ilk olarak XRP’nin yıllar boyunca bu alandaki hakimiyetini özetledi ve bir tweet attı.

Deaton daha sonra influencer’ın Ripple ve XRP arasındaki farkı bilip bilmediğini sorgulamaya devam etti. Aynı konuya daha fazla açıklık getiren bir tweet attı.

Deaton, yaygın yanlış anlamalara ilişkin olarak da şunları kaydetti.

“XRP ‘nin on yıldır zirveye yakın bir yerde olmasına rağmen en yanlış anlaşılan kriptolardan biri olmaya devam etmesi benim için çok şaşırtıcı.”

FUD’a rağmen, proje geniş çapta benimsenmeye devam ediyor. Ripple’ın kısa süre önce attığı bir tweet, XRP Ledger üzerinde sabit coin ihraç etmeyi amaçlayan yeni ortakların işe alındığını ortaya koydu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?