Şubat 17, 2023

Balina Fiyat Artışına Rağmen Bu Altcoin’e Yüklendi – İşte Nedeni

Büyük kripto işlemlerini takip eden @lookonchain platformu dikkat çeken bir balina işlemi bildirdi. Paylaşılan verilere göre, geçtiğimiz günlerde bir balina iki büyük borsadan yüklü miktarda Ethereum satın aldı. Üsteli bu işlemler lider altcoin fiyatı toparlanırken gerçekleşti. Detaylar haberimizde.

Balinadan dikkat çeken ETH alımı

Söz konusu balina, Coinbase ve Gemini borsasından toplamda 47.729 Ethereum aldı ve bunun karşılığında yaklaşık 80 milyon dolar ödedi. Lookonchain tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre fiyat yükselirken üç ayrı alım yapıldı, bu alımların miktarı ise şu şekilde: 14.871 ETH, 16.535 ETH ve 10.214 ETH.

Bununla birlikte altcoin fiyatı bugün erken saatlerde 1.663 dolara düştükten sonra iki alım daha gerçekleşti.

Balina fiyat yükselirken neden alım yaptı?

Balinalar genelde fiyat düşerken, dipten alım yapmayı tercih ederler. Öte yandan söz konusu balina aksine lider altcoin toparlanırken alım yapmış görünüyor. Bunun en olası sebebi Shanghai güncellemesi olabilir.

Balina bu güncellemenin ETH fiyatını olumlu etkileyeceğini düşünerek alım yapmış olabilir. Şubat ayında gerçekleşmesi beklenen söz konusu güncelleme gerçekleştikten sonra Ethereum 2.0 para yatırma sözleşmesinde stake edilen coin’ler piyasaya sürülecek. Ayrıca işlem ücretlerini düşürmesi ve Ethereum ağının şu anda yapabileceğinden daha fazla sayıda işlemi gerçekleştirmesini sağlaması bekleniyor.

Son olarak belirtmekte fayda var: bazı yatırımcıların, stake edilen ETH’lerin tamamı piyasaya sürüldüğünde fiyatta düşüş yaşanmasını bekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?