Ekim 21, 2022

322 Milyarlık Alım: Mega Balina Çantasını Bu Meme Coin’le Doldurmaya Devam Ediyor

SHIB sahipleri artık Netflix aboneliklerini meme coin ile ödeyebilir ve SHIB ekosistemindeki token’ların herhangi birini kullanarak Amazon’da alışveriş yapabilir. Amazon ve Netflix’te kabul edilen FCFPay Visa kartı, SHIB, bone ve leash token’ları ile ödeme yapmayı mümkün kılıyor. İşte detaylar.

Yakın tarihli bir duyuruda, Kanada merkezli kripto ödeme ağ geçidi FCFPay, kripto kartı kullanıcılarının Netflix abonelikleri ve Amazon’da ürün ve hizmetler için ödeme yapabileceğini belirtti.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, FCFPay üç ay önce SHIB, BONE ve LEASH token’larıyla ödemeleri desteklemeye başladı. Söz konusu desteğin ardından, 195 ülkede 5 milyondan fazla online mağaza, SHIB ekosisteminden bu üç token’ı ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı.

Meme Coin Benimsenmesi Artıyor

Meme coin SHIB’nin daha geniş çapta benimsenmesi her gün büyümeye devam ediyor. Son zamanlarda, en iyi dijital bağış toplama platformu The Giving Back ile yapılan bir ortaklık, Virunga milli parkının (Afrika’nın en eski milli parkı) SHIB token’larını bağış olarak kabul etmeye başlamasını mümkün kıldı.

Daha önce, Almanya merkezli SAP SE (bir kurumsal uygulama yazılımı firması), çalışanlarının maaşlarının bir kısmını SHIB olarak almalarını sağlamak için BitPay ile ortaklık kurdu.

Ayrıca BitPay, BlueSnap’in SHIB ödemelerini kabul etmeye başlamasını sağlamak için yakın zamanda BlueSnap (küresel bir ödeme şirketi) ile ortaklık kurdu.

Shiba Inu Balinası Büyümeye Devam Ediyor

Etherscan.io verileri, 7. en büyük SHIB Balinasının bir işlemde 96.74 milyar meme coin satın aldığını ortaya koydu. Veriler ayrıca, bu en iyi Shiba Inu Balinasının geçen hafta büyük miktarda SHIB satın aldığını da gösterdi.

Büyük SHIB yatırımcısı, geçen Perşembe ve bugün arasında  toplamda dokuz işlemde 322 milyardan fazla meme coin (yaklaşık 31.9 milyon dolar değerinde) alımı yaptı. Balina, geçen Perşembe günü tek bir işlemde yaklaşık 1.4 milyon dolar değerinde 131.63 milyar SHIB satın alarak en büyük meme coin alımını yaptı.

SHİB kripto para analizi
Kaynak: Etherscan.io

Bu son alımlarla birlikte SHIB Balinası şu anda 15.63 trilyon SHIB (yaklaşık 155 milyon dolar değerinde) sahibi oldu. Bu arada, ünlü analiz firması WhaleStats, Twitter aracılığıyla ilk 500 Ethereum Balinasının çok sayıda meme coin sahibi olduğunu açıkladı.

Fakat Shiba Inu ile ilgili bu olumlu haber SHIB’nin fiyatına yansımadı. Meme coin son 24 saatte yüzde 1.93 düşüşle 0.000009856 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.