Şubat 8, 2023

Balina Aktivitesinde Patlama Yaşayan Bu Altcoin %36 Fırlayabilir: Santiment

Kripto analitik platformu Santiment kripto balinaları olarak adlandırılan büyük yatırımcılara ilişkin dikkat çeken veriler paylaştı. Söz konusu veriler, balina işlemlerinin popüler bir altcoin için arttığını ortaya koyuyor.

Santiment verilerine göre, balinaların Cardano (ADA) ile ilgili faaliyetleri 2023’ün başından bu yana önemli ölçüde arttı. ADA içeren 100.000 doların üzerindeki işlem sayısı o kadar yüksek ki bu artış bir ralliyi tetikleyebilir. Benzer bir yükselişin yaşandığı önceki dönemde, Cardano’nun yerel token’ının fiyatı haftalar içinde neredeyse %40 artmıştı. Yani burada tarih tekerrür edebilir mi sorusu gündeme geliyor.

Veriler biraz daha ayrıntılı incelendiğinde, yıl başından bu yana 1 milyon ile 100 milyon ADA tutan adres sayısı 36 arttı. Altcoin fiyatı buna göre tepki verdi ve bir aydan biraz uzun bir süre içinde %59’luk bir yükselişe imza attı. Önceki dönem verilerini de dikkate alırsak, popüler altcoin ADA’nın fiyatı, yılın başındaki değerinin iki katına çıkabilir.

Özetle Santiment’e göre, popüler altcoin Cardano, balina aktivitesi açısından bir canlanma yaşıyor. Dahası bu canlanma %36 oranında başka bir fiyat patlamasıyla sonuçlanabilir.

“Cardano balinalarının sayıları 2023’te arttı ve büyük işlemler kayda değer bir şekilde patladı. Bu kadar çok (100 bin dolar ve üzerinde değere sahip) ADA işlemi en son Mayıs’ta olmuştu ve fiyatı o haftanın başından Haziran başındaki yerel zirvesine kadar %36 arttı.”

Altcoin fiyatında son durum

ADA, 0.4 dolar seviyesindeki dirençle bir süredir mücadele ediyor. Altcoin bu direnç seviyesinin ötesine geçmek için bir dizi girişimde bulundu falat başarısız oldu, şu anda 0.39 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte, Cardano fiyatı, genellikle başarısız yükseliş girişimlerinden sonra olduğu gibi düşmek için acele etmiyor ve bu da yatırımcılarına umut veriyor.

Bunların yanında teknik sebeplere ek olarak, temel sebepler de var. Önümüzdeki haftalarda, Cardano ekosisteminin birlikte çalışabilirliği ve chain’ler arası uyumluluğu artırmayı amaçlayan bir güncelleme gerçekleştirmesi bekleniyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?