Şubat 4, 2023

%250 Mümkün: Analiste Göre Bu Altcoin Fırlayabilir! 

Önemli bir kripto para birimi analisti olan Egrag Crypto’ya göre, popüler altcoin XRP için bir fiyat tahminin de bulundu. Buna göre kripto varlığı 1.4 dolara yükselebilir. XRP, 1.4 dolarlık fiyat seviyesini en son Mayıs 2021’de görmüştü. Peki bu yükseliş nasıl gerçekleşecek?

Egrag’ın son tahmini, XRP’nin mevcut 21 aylık düşüş trendinde oluşturduğu düşen bir kama modeline dayanıyor. Analist altcoin için iki olası fiyat senaryosuna dikkat çekti: düşüş trendinin devam etmesi durumunda 0.22 dolara düşüş ve trendin tersine dönmesi durumunda 1.4 dolara yükseliş.

Alçalan kama modeli, tersine dönüş işareti olarak yorumlanabilir. Bu model, satış baskısının azaldığını ve alıcıların kontrolü ele geçirdiğini gösterdiği için yükseliş modeli olarak kabul edilir. Yani potansiyel olarak fiyat artışına yol açabilecek bir eğilim.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Egrag, XRP’ni bu modelden çıktığında 1.4 dolarlık fiyat noktasına kadar ulaşabileceğini belirtti. Ancak, 0.786 dolarlık Fibonacci noktasının, altcoin fiyatı için önemli bir direnç noktası görevi göreceğini açıkladı. Özellikle, XRP bu seviyedeki direnci yenebilirse, 1.4 dolara yükseliş eğilimi daha da olası hale gelir.

Bunların yanında XRP için yükseliş tahmininde bulunan tek kişi değil. Analist Crypto Bull da geçtiğimiz gün, varlığın şu anda meteorik yükselişinden önce 2017’de gözlemlenene benzer bir dip modeli oluşturduğunu belirtti ve “Dikkat edin” uyarısında bulundu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?