Şubat 4, 2023

Avustralya Kripto Düzenleme Planı Yayınladı: İşte Detaylar!

Avustralya, Bitcoin ve kriptoyu düzenlemek için yeni oluşturduğu çok yıllık planının ilk adımını yayınladı. Hazine Müsteşar Yardımcısı Stephan Jones tarafından yapılan açıklamada, hükümetin yeni plan aracılığıyla “kripto varlıklarının düzenlenmesinin tüketicileri korumasını sağlama” amacı paylaşıldı.

Duyuruda, “uygulamanın güçlendirilmesi, tüketicinin korunmasının desteklenmesi ve reform için bir çerçeve oluşturulması” dahil olmak üzere “çok aşamalı bir yaklaşımın” üç temel unsuruna dikkat çekiliyor. Daha sonrasında, “gerçek yeniliğin gelişebilmesini” sağlamak için tüketicileri koruyan bir endüstri kurma amacını taşıyor.

Avustralya Kripto Düzenleme Planı Yayınladı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere geçen yıl yaşanan olayların ardından, 2023’ün kripto düzenleme söylemi tarafından domine edilmesi her zaman kaçınılmazdı. Sektör FTX skandalı gibi çöküşlerle sarsılırken, çeşitli düzenleyici kurumlar gelecekte bu olumsuzlukların nasıl daha iyi önlenebileceğini belirlemek için bir gereklilik aradı.

Avustralya kripto para düzenlemesi

Şimdi Avustralya, Bitcoin ve kriptoyu düzenlemeye yönelik çok yıllı bir planın ilk adımını açıkladı. Basın bülteni, bu düzenleyici karışıklık ortaya çıkabileceği yolları vurguluyor. İlk olarak Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu’nun (ASIC) artan büyüklüğüne dikkat çekiyor.

Açıklamada, ajansın “kripto ekibinin büyüklüğünü artırdığı ve yaptırım önlemlerini artırdığı” belirtiliyor. Ayrıca, ASIC’i “tüketicilere yönelik risklerin uygun şekilde ifşa edilmesini sağlamaya özellikle dikkat etmeye” teşvik ediyor.

Açıklamada ayrıca, Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’nun (ACCC) “kripto varlıkları da dahil olmak üzere dolandırıcılığı önleme çabalarını artırdığı” belirtiliyor. Ayrıca plan, “kripto varlık hizmet sağlayıcılarının müşterilerin varlıklarını yeterince güvende tutmalarını sağlamak için bir dizi yükümlülük ve operasyonel standart oluşturacaktır.”

Sonuç olarak, planın reform yönleri, hükümetlerin “kriptonun gelecek için oluşturduğu riskler ve fırsatlar” konusundaki bakış açısını koruduğunu gösteriyor. Son olarak, ülke hükümetinin “tüketicileri korumak ve gelişmekte olan bu sektörde yeniliği desteklemek için politika belirleme hakkını elde etme” taahhüdüne dikkat çekiliyor.

Kaynak : watcher.Guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?