Avalanche Teknik Analizi: Fiyat Tekrar Düşebilir!


Son güncellenme : 29.08.2022 - 12:24

  • Avalanche (AVAX) fiyatı yaşanan düşüşler sırasında hacmini güçlü bir şekilde arttırmayı başardı.
  • Hacimdeki artışı kullanarak düşüş trendinin kırılması için öncelikle 24 dolarlık seviyenin üzerine doğru bir kırılma gerekiyor.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Avalanche’ın yerel token’ı AVAX’ın fiyatı yatırımcıların yakından takip etmesi gereken bir satış baskısı göstermeye devam ediyor.

Avalanche fiyatı, Ağustos ayının son işlem günlerini geçirdiğimiz şu günlerde boğaların desteğini kaybetti. AVAX fiyatı, 19 Ağustos’tan bu yana, birkaç gün önce %30 düştükten sonra sıkışıp kaldığı bariyer içinde bir fiyat aramaya başladı. Fiyattaki aşırı güç ile gerçekleşen düşüş ile ayılar yeniden sahneyi devralmış gibi görünüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, yaşanan düşüşler sonrası Avalanche fiyatı şu anda 21.28 dolardan işlem görüyor. Ethereum tabanlı oyun token’ı, Hacim Profili Göstergesinde düşüş yapısında büyük bir artış gösteriyor. Ayrıca Cuma günkü düşüş, geçen hafta %30 ralli sırasında meydana gelen düşüş tekniklerinin bir benzerini yansıtıyor.

Avalanche

Tüm bu detaylar birleştirildiğinde, AVAX fiyatının daha düşük seviyelere düşmesi kuvvetle muhtemel görünüyor. Mevcut kilit seviyeler ise 20 dolar ve potansiyel olarak 17 dolarda yer alıyor. Bununla birlikte, piyasalar her zaman gelişmeye ve yön değiştirmeye oldukça meyilli. Düşüş tezinin geçersiz kılınması, 24 doların üzerinde bir kırılma ile mümkün. Boğalar bu seviyeyi aşabilirse, mevcut fiyattan %36’lık bir artışla sonuçlanan bir önceki haftanın en yüksek seviyesi olan 29 dolara doğru bir ralli başlatabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?