Ocak 31, 2022

%130 Arttı – Bu Metaverse Coin Piyasa Durgunluğuna Rağmen Bir Haftada Fırladı!

Kripto piyasasının çoğu durgun sularda hayatta kalmaya mücadele ederken, Ethereum tabanlı bir metaverse altcoin’i ise sorunsuz bir seyrin keyfini yaşıyor.

OpenDAO (SOS), bir airdrop’un ardından Aralık ayı sonlarında başlatıldı ve büyük bir düzeltme yaşamasan önce başlangıçta yüzde 2000’den fazla bir artış gösterdi. Bu büyük artışın ardından SOS, geçen haftaki yüzde 130’luk etkileyici yükselişine başlayana kadar inişli çıkışlı da olsa ılımlı bir fiyat hareketi yaşadı.

OpenDAO projesi, non-fungible token (NFT) endüstrisindeki katılımcıları ödüllendirmek için SOS token’ını yayınlamıştı. 24 Aralık’ta OpenDAO, airdrop’unun bir parçası olarak en büyük NFT pazarı olan OpenSea kullanıcılarına SOS tokenlerini dağıtmaya başladı.

Kripto para birimi veri izleyicisi WhaleStats da dün yaptığı bir paylaşımda Ethereum balinalarının artık çılgın bir şekilde bu altcoin‘e yatırım yapmaya başladığını belirtmişti:

“Son Dakika: OpenDAO (SOS) artık 1000 en büyük ETH balina cüzdanı tarafından en çok satın alınan tokenler arasında.

SOS’un fiyatı da son 24 saatte %41,9 arttı…

SOS belirteci, OpenDAO projesi tarafından, takas edilemeyen belirteç (NFT) endüstrisindeki katılımcıları ödüllendirmek için oluşturuldu.

SOS’un ne olduğuna biraz daha bakmak gerekirse, platformun web sitesi OpenDAO’yu şu şekilde açıklıyor:

“Topluluk tarafından topluluk için oluşturulan ve hem yaratıcılar hem de koleksiyoncular için oyun alanını düzenlemeye odaklanan dijital bir yerel topluluktur, [SOS] ise platformda metaverse simgesi olarak hizmet vermektedir.”

OpenDao web sitesine göre, 100 trilyon toplam SOS tokeninin %50’sinin ilk günden beri OpenSea’de işlem yapanlara tahsis edilecek. Coin’lerin dağılımı, kullanıcının OpenSea’deki toplam işlem sayısının yanı sıra bir kullanıcının platformda harcadığı Ethereum (ETH), Dai ve USD Coin (USDC) miktarına göre belirleniyor.

Tokenlerin geri kalanı ise şu şekilde dağıtılacak: likidite sağlayıcı teşvikleri için %10, stake teşvikleri için %20 ve OpenDAO Hazinesi için ise %20.

OpenSea kullanıcılarının token’larını talep etmek için 30 Haziran 2022’ye kadar süreleri bulunuyor.

OpenDAO için tahsis edilen SOS, OpenSea dolandırıcılığı kurbanlarını tazmin etmek, SOS ekosisteminin katılımcıları için geliştirici hibeleri sağlamak ve yeni ortaya çıkan sanatçıları, NFT topluluklarını ve sanat eserleri korumasını desteklemek için kullanılacak.

Yazım sırasında, OpenDAO (SOS) son 24 saatte yüzde 11’in üzerinde, son 1 haftada ise yüzde 132’nin üzerinde bir artışla 0,00000427 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.