Şubat 19, 2022

%670 Artışla Piyasaya Meydan Okudu! Bu Metaverse Coin İyi Bir Yatırım Mı?

Kripto piyasaları zor günler geçirmesine rağmen metaverse kripto para birimlri diğer kripto para birimlerinden daha iyi performans göstermeye devam ediyor. Ancak bir metaverse coin, etkileyici bir yükseliş yaşayarak piyasaya meydan okudu. Biz de KoinFinans olarak SCARY’nin ne olduğuna ve neden yükseliş yaşadığını inceledik.

SCARY (SCY) Nedir?

Aralık 2021’de piyasaya sürülen SCARY, Scary Doors Metaverse’i içindeki SCY token’larını kazanabilmek için sürükleyici NFT, Çiftlik ve Macera görevlerini birleştiren blok zinciri tabanlı GameFi entegreli bir platformdur.

Oyun, kullanıcıların kapıların arkasındaki SCARY token’ları aramak için Scary Door’ları (korkunç kapılar) seçerek açtığı bir senaryo etrafında dönüyor. Oyun ayrıca canavarların ödül olarak SCY token’larını almak için rakiplere meydan okuyabileceği bir savaş alanına da sahiptir. Oyuncular ayrıca SCY token’larını kullanarak imparatorluklarını inşa edebilirler.

Kaynak: scarygames.io

Genel olarak bakarsak oyun, canavarların çeşitli kapıları ziyaret ettiği popüler Monsters Inc filmine benziyor. Rastgele bir sistem, oyuna başladığınızda canavarınızın ziyaret etmesi için bir seferde üç kapı görüntülüyor ve oyuncular belirli bir kapıyı seçerek farklı ödüller kazanabiliyor.

Kullanıcılar, oyunu gas ücreti veya vergi olmadan oynamaya devam etmek için cüzdanlarında en az 1000 SCY token’ı bulundurması gerekiyor. Oyundaki DOORS/Kapılar (bu oyundaki kapılar diğer metaverse’lerdeki araziler ile aynı şeyi temsil ediyor), onları ziyaret eden canavarlar tarafından kazanılan tüm ödüllerin %10’unu alıyor.

Scary Games, iki farklı canavar sınıfına sahiptir: Genesis canavarları ve Newborn (yenidoğan) canavarlar. Ekip tarafından yapılan açıklamalara göre sadece 1000 benzersiz Genesis canavarı yaratılacak ve Genesis canavarları, Newborn canavarların sahip olamayacağı benzersiz becerilere ve yeteneklere sahiptir. Newborn canavarlar ise yumurtadan çıkarak hayata gelirler.

Bunların yanı sıra Scary Games, kullanıcıların Scary Monster’ları (Korkunç Canavarlar) satın alabilecekleri tamamen işlevsel bir NFT pazarına sahiptir. Bazı Canavarlar oldukça pahalı olsa da bunların çoğu 0.2 BNB, yani yazım sırasındaki değeriyle yaklaşık 80 dolara mal olur.

Oyunun kendisi şu anda geliştirme aşamasında olsa da beta sürümünün 2022’nin birinci çeyreğinde gelmesi bekleniyor, bu yüzden dikkat etmekte fayda var.

SCY’nin Fiyatı Neden Artıyor?

Oldukça yeni bir kripto para birimi olan Scary (SCY), dün bir Twitter paylaşımının ardından büyük bir yükselişe başladı ve yüzde 500’lük bir artış yaşadı. Bugün de yükselişine devam eden kripto para birimi son 24 saate göre yüzde 670’lik bir artışla 0,01788 dolara kadar ulaştı.

SCY token 2 gündür etkileyici bir artış yaşamış olsa da hala 2 ay önce ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden uzakta. Metaverse coin ATH’si olan 0,111’dan yüzde 80’in üzerinde bir düşüşle işlem görüyor.

SCARY kısa süre önce yeni bir sözleşme adresine geçerek merkezi olmayan bir borsa olan ScarySwa’yı tanıttı. Platformdaki kullanıcılar artık likidite madenciliği yapabilecek ve pasif ödüller kazanabilecek.

Dün gerçekleşen bu geçişin, büyük olasılıkla SCY’nin 2 gündür yaşanan fiyat artışının nedeni olduğu düşünülüyor.

SCY, Aralık ayında piyasaya sürülmesinden bu yana kripto ayı piyasasının kurbanı oldu. Ne yazık ki, SCY, fiyatında kademeli olarak gerçekleşen düşüş nedeniyle başlangıcından bu yana kötü bir performans sergiledi.

Bununla birlikte, son sözleşme geçişi ve tamamen işlevsel NFT piyasası ile SCY için artık kötü günler geçmişte kalmış olabilir. Metaverse coin eğer bu düşüş döneminde dibe vurduysa, ve şu anda biriktirmek için harika bir zaman olabilir.

Ayrıca, mevcut 50 bin doların altındaki piyasa değeri ile SCY, bir DEX’e ve tamamen işlevsel bir NFT pazarına sahip olduğu göz önüne alındığında, önemli ölçüde düşük değerlendiriliyor olabilr.

Ayrıca SCY sahiplerinin dağılımına baktığımızda arzın yüzde 93’ünün PinkSale’de kilitli olduğunu görüyoruz. Belirteçler 28 Şubat’a kadar kilitlendi, bu da token’ın arzının çoğunun pazar dışı olacağı anlamına geliyor.

Kaynak: PinkSale

50 bin doların altındaki piyasa değeri ile SCY, şu anda inkar edilemez derecede düşük değerlendirilmiş durumda. 24 saatlik işlem hacmi de 51 bin dolar ile oldukça düşük.

Düşük işlem hacmi dışında, holder’ların dağılımı ve PinkSale’de kilitlenmiş olması olumlu işaretler veriyor olduğu için, uzmanlar bu token ile herhangi bir kırmızı bayrak bulabilmiş değil.

Ayrıca analistlere göre projenin ekibi 2022’nin ilk çeyreğinde oyunun beta sürümünü piyasaya sürme vaadini yerine getirirse, SCY’nin piyasa değeri açısından 1 milyon dolara yükselmemesi için herhangi bir sebep görünmüyor.

Fakat bu tarz düşük değerli coin’lerin oldukça yüksek volatiliteye sahip olduğunu hatırlamakta ve herhangi bir dijital para birimine önemli miktarda para yatırmadan önce, teknolojiyi araştırmak için vakit harcamakta fayda var. Çok hızlı fiyat artışı yaşayan bir coin’in aynı hızda düşebileceği, gözardı edilemeyecek bir gerçektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : thevrsoldier


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.