Şubat 28, 2023

Arthur Hayes Elindeki Bu Altcoin’i Sattı: Neler Oluyor?

PeckShield tarafından yayınlanan bir rapora göre, BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes ile ilişkili bir adres, Arbitrum ağında yer alan 137 ETH’yi köprülemiş ve bunları birim başına 1.632 dolardan toplamda 223.000 USDT’ye sattı. Aynı adres daha sonra son beş saat içinde 311.000 USDT’yi Binance’e transfer etti.

Hayes’in bu hamlesi, kısa süre önce Twitter’da tanıtımını yaptığı BLUR varlıklarını satmasının hemen ardından geldi. Hayes’in bu hamleyi neden yaptığı henüz bilinmese de fonların Arbitrum ağından çıkarılması tüm katman-2 yatırımcıları için bir işaret olarak yorumlamak mümkün.

Arbitrum ağındaki kilitli toplam değer (TVL) son zamanlarda yükseliş kaydediyor, bu da Hayes’in hareketinin katman-2’nin genel performansıyla hiçbir ilgisi olmadığını gösterebilir. Bununla birlikte, bu kadar büyük miktarda fonu ağın dışına çıkarmış olması yine de bazı endişelere yol açıyor.

Dipten Bitcoin Alarak Ün Salmıştı: Ünlü Trader Tahminini Güncelledi!

Ethereum ağındaki yüksek gaz ücretlerine alternatif Katman-2 çözümleri arayan katılımcılar son zamanlarda Arbitrum’a ilgi göstermeye başladı. Arbitrum, Ethereum ağında hızlı ve düşük maliyetli işlemleri mümkün kılmak üzere tasarlanmıştır. Bu da onu yüksek işlem ücretlerinden kaçınmak isteyenler için cazip bir seçenek haline getirmektedir.

Arbitrum Hamlesi Dikkat Çekiyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Hayes’in bu hamlelerle neyi amaçladığı bilinmese de, kripto para alanında takip edilmeye devam edildiği oldukça açık. Hayes, ABD kara para aklamayı önleme düzenlemelerini ihlal etmekle suçlandıktan sonra 2020 yılında BitMEX CEO’luğundan istifa etmişti.

Hayes’in Arbitrum ağından fon aktarma hamlesi, tüm katman-2 yatırımcılarının pozisyonlarını yeniden değerlendirmeleri için bir işaret olabilir. Niyetinin ne olduğu belli değil, ancak bu hamle piyasada potansiyel riskler ya da fırsatlar gördüğünü gösteriyor olabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?