Mart 4, 2023

Apple’dan Bu Altcoin’e Kötü Haber: İşte Son Gelişmeler!

Teknoloji devi Apple’ın Uniswap Labs kripto cüzdan uygulamasının lansmanını geciktirdiği bildiriliyor. Özellikle, Ethereum Ağı’ndaki en iyi merkezi olmayan borsanın arkasındaki şirket, Apple’ın açıklanamayan nedenlerle piyasaya sürülmesine henüz yeşil ışık yakmadığını söyledi.

Coindesk’e konuşan bir Uniswap Labs sözcüsü, Apple‘ın onay eksikliği konusunda henüz bir açıklama yapmadığını söyledi. Sözcü, “Endişelerine yanıt verdik, her soruyu yanıtladık ve spesifikasyonlarından %100 şikayetçi olduğumuzu yineledik” dedi.

Uniswap Labs Kripto Cüzdan Uygulamasını Başlatamıyor

Şirketin ChatGPT teknolojisine sahip bir e-posta uygulamasını engellediğine dair haberlerin ardından Apple yine iş başında. Bu kez, merkezi olmayan finans alanındaki en büyük isimlerden birinin uygulamasının yayınlanmasını açıklanamaz bir şekilde geciktiriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Apple’ın Uniswap laboratuvarlarının kripto cüzdan uygulamalarının başlatılmasına güvendiği bildiriliyor. Dahası, şirket henüz gecikmenin ardındaki doğru gerekçelerle borsayı teslim etmedi. Bir sözcüye göre, belirsizliğe rağmen uyumlu kaldılar.

Coindesk’e verdikleri demeçte “Apple henüz lansmanımıza yeşil ışık yakmadı ve nedenini bilmiyoruz. Endişelerine yanıt verdik, her soruyu yanıtladık ve şartnamelerine %100 uyumlu olduğumuzu yineledik” dediler.

Alternatif olarak rapor, Apple’ın “kripto dünyasının mobil yazılım ekosistemi olan iOS’a erişimini düzenlemede katı bir bekçi” olarak kaldığını belirtiyor. Buna ek olarak, dijital varlık sektöründeki düzenlilik endişeleri ve Apple’ın “onaylı borsa” standartları nedeniyle, bir DEX platformunun mobil uygulama başlatmak için yeşil ışık alması pek olası değil.

Planlanan mobil uygulama, kullanıcıların tam sahipliğine izin veren, kendi kendine emanet edilebilen bir kripto cüzdanıydı. Dahası, halihazırda 24 saatlik 1,2 milyar dolardan fazla hacmi destekleyen Uniswap ile token ticareti yapma olanağı sunacaktı. Buna karşılık Unisap Labs Tasarım Lideri Callil Capuozzo, Apple’ın “kimsenin okuyamadığı bir kural kitabı” ile çalıştığını ve süreci giderek zorlaştırdığını söyledi.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?