Ocak 31, 2023

Analiz Ekibinden Parabolik Ralli Tahmini: Bitcoin Aya!

2023’ün başında başlayan yükseliş yerini yavaş yavaş konsolidasyon aşamasına bıraktı. Bitcoin ile başlayan ralli, yine BTC ile soğumaya başladı. Ancak bazı tahminlere göre parabolik ralli ihtimali oldukça yüksek.

TradingShot, mevcut faaliyetleri inceleyerek Bitcoin’in kısa süre önce yeni bir “geometrik döngü” başlattığını belirtti. Bu döngü ise fiyatı 150.000 dolara kadar yükseltme ihtimali taşıyor.

Bitcoin Fiyatı Parabolik Ralliye Hazır mı?

TradingShot’a göre bir haftalık grafikte logaritmik MACD 2015 ve 2018 döngü diplerini oluşturan destekten sıçradı. Bu da daha sonuç olarak agresif olarak toparlanmasına yardımcı oldu. Nitekim bu, bir boğa döngüsünün başladığı olarak ele alınıyor.

Aşağıdan yukarıya doğru geometrik şekillerle gösterilen ve Ichimoku Bulutu ve Fibonacci hareketli ortalamaları (MA) da içeren göstergelerin eşlik ettiği bu formasyon, 31 Ocak Salı gününden itibaren olası Bitcoin hareketleri için ortaya çıkmaktadır.

Bitcoin fiyat tahmini

Öncelikle, yaklaşık 1.430 günlük zaman aralığı korunursa, bir sonraki döngü tabanının Ekim 2026 civarında olabileceğini tahmin edebiliriz. Yeni döngünün bir sonraki ve bu modele göre son yükseliş onayı, fiyatın (kırmızı) Ichimoku Bulutu’na girmesidir.”

Altı Haneli Tahminler Revaçta

Tahmine göre, “bu Haziran 2012, Ekim 2015 ve Mayıs 2019’da gerçekleştiğinde, boğa döngüsü asla geriye bakmadı.” Ancak ekip COVID-19 çöküşüne de dikkat çekti. Ayrıca, Fib MA’ların birden fazla üçünün üzerinde bir kırılma, önceki tüm boğa döngülerinde olduğu gibi, büyük olasılıkla parabolik ralliyi başlatacaktır (ancak büyük olasılıkla bu, 4’ü yarıya indirdikten sonra olacaktır).”

Hedge Yöneticisi Tarih Verdi: Bitcoin için Kemerlerinizi Bağlayın!

Geçmiş döngüler dikkate alındığında, bu geometrik kurulum öngörülen mevcut döngünün içine “oldukça kolay bir şekilde” yerleştiriyor. Uzmanlar “bir sonraki döngünün zirvesini Ağustos 2025 civarında görmeliyiz” yorumunu ekledi.

Bu tahmin Bloomberg’in kıdemli emtia analisti Mike McGlone’un tahminine de oldukça benziyor.

Kaynak : FinBold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?