Ocak 31, 2023

Hedge Yöneticisi Tarih Verdi: Bitcoin için Kemerlerinizi Bağlayın!


Morgan Creek CIO’su Mark Yusko, Bitcoin (BTC) 2024’te gerçekleşecek yarılanmasına hazırlanırken trendini değiştirmenin eşiğinde olduğuna inanıyor.

Crypto Banter ile röportaj gerçekleştiren Mark Yusko, Bitcoin’in 18.000 dolar fiyat seviyesini geri kazanmayı başardıktan sonra zaten yatay bir birikim aşamasında olabileceğini belirtti.

Ayrıca BTC’nin yarılanma döngüsüne bağlı olarak yeni bir boğa piyasasına doğru yaklaştığına inanıyor.

18.000 dolardan 15.000 dolara ve ardından 18.000 dolara kadar düşüş yaşadık. Mükemmel bir fincan ve kulp deseni oluştu, ancak bahar ilginç bir şekilde düz gidiyor ve dört yıllık döngüyü hatırlatıyor.

Buradaki kilit nokta baharın durağan geçmesi ama çok fazla dalgalanma olması. Yaz, ki bence Nisan-Mayıs aylarında başlayacak, genellikle yarılanmadan dokuz ay önce, işte o zaman işler eğlenceli hale gelir.

Bitcoin Yarılanması Yolda

Bitcoin madencilerine verilen ödülleri yarıya indiren yarılanmanın Mart 2024’te gerçekleşmesi planlanıyor. Hedge fonu uzmanı, bu olayın amiral gemisi kripto varlığının fiyatının artacağını “garanti ettiğini” görüşünde.

Gerçek şu ki Bitcoin çok mükemmel bir şekilde tasarlandı. Düşündüğünüzde gerçekten şaşırtıcı. Bu yüzden Satoshi’nin tek bir kişi olmadığından oldukça eminim çünkü tek bir kişinin bu kadar akıllı olabileceğini sanmıyorum. Sadece yarılanmayı düşünün. Yarılanma yükselişin artmasını garanti eder.

Yusko Bitcoin’in bir yatırımcının yapabileceği en iyi yatırım görüşünde.

Emin olduğum bir şey var ki o da blockchain teknolojisinin 1950’lerden beri süregelen bilgi işlem gücünün evrimi olduğu. Güvenin yerini gerçeklere bırakacak ve blockchain her şeyi halledecek. Bitcoin blok zinciri dünyanın en güçlü süper bilgisayarıdır. Dünyadaki en güçlü bilgi işlem ağıdır ve 1.500 kat daha büyüktür. CERN’in süper bilgisayarından 1.500 kat daha güçlüdür. Bu ağın bir parçasına sahip olmak, bu dünyada yapabileceğiniz en önemli şey.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?