Analiste Göre Bu Altcoin Sert Bir Düşüşle Yüzleşecek!

0
Analiste Göre Bu Altcoin Sert Bir Düşüşle Yüzleşecek!

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) ve hisse senedi piyasası aşağı yönlü hareketlere işaret ederken Ethereum’un (ETH) önemli düzeyde düşüş yaşamasını bekliyor.

Ünlü analist yeni bir strateji oturumunda, 768.000 YouTube abonesine NASDAQ, S&P 500, Bitcoin ve Ethereum’un en azından son dip seviyelerini test etmeye hazır göründüğünü söyledi.

Lider altcoin olan Ethereum; Bitcoin ve borsadan önemli ölçüde daha volatil olduğundan Cowen, ETH’nin kritik teknik desteğinin diğer varlıklardan çok daha uzakta olduğuna dikkat çekiyor. Analist, tüm risk varlıklarındaki bir gerilemede en çok Ethereum’un etkileneceğini düşünüyor.

“NASDAQ ve S&P 500 gibi bazı endeksler, aşağı inme ve en azından önceki dip seviyelerini yeniden test etme ve potansiyel olarak daha düşük bir dip oluşturma fikrine yaklaşıyorlar. Şimdi bunun üzerinde düşünülmesi gereken tek şey, Ethereum’un dip seviyesini tekrar edecek olması. Bu gerçekten önemli ve bu yüzden Ethereum gibi daha volatil varlıkların bir ayı piyasasında Bitcoin’den nasıl daha düşük performans sergileyeceğini göstermek istiyorum. S&P’nin dip seviyesini tekrar test ettiğini hayal edin ve bunun riskli varlıklara yayıldığını görürüz. S&P bu düşüşü (3,636 puan) tekrar test ederse, Bitcoin muhtemelen kendi dip seviyesini test edecek ve Ethereum da muhtemelen aynısını yapacaktır.

Bununla ilgili sorun, Ethereum’un önceki dip seviyesini tekrar test etmesidir; bunun için %40 düşmesi gerekir, ancak Bitcoin’in önceki düşük seviyesini tekrar test etmesi için sadece yaklaşık %10 düşmesi gerekir. Bu büyük bir fark.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, başarılı bir ağ güncellemesine (Merge güncellemesi) yanıt vermeyen Ethereum, son yedi gün içinde yaklaşık %22 düşüşle 1.378 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın