Eylül 18, 2022

Analiste Göre Bu Altcoin Sert Bir Düşüşle Yüzleşecek!


Son güncellenme : 24.10.2022 - 22:37

Popüler kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC) ve hisse senedi piyasası aşağı yönlü hareketlere işaret ederken Ethereum’un (ETH) önemli düzeyde düşüş yaşamasını bekliyor.

Ünlü analist yeni bir strateji oturumunda, 768.000 YouTube abonesine NASDAQ, S&P 500, Bitcoin ve Ethereum’un en azından son dip seviyelerini test etmeye hazır göründüğünü söyledi.

Lider altcoin olan Ethereum; Bitcoin ve borsadan önemli ölçüde daha volatil olduğundan Cowen, ETH’nin kritik teknik desteğinin diğer varlıklardan çok daha uzakta olduğuna dikkat çekiyor. Analist, tüm risk varlıklarındaki bir gerilemede en çok Ethereum’un etkileneceğini düşünüyor.

“NASDAQ ve S&P 500 gibi bazı endeksler, aşağı inme ve en azından önceki dip seviyelerini yeniden test etme ve potansiyel olarak daha düşük bir dip oluşturma fikrine yaklaşıyorlar. Şimdi bunun üzerinde düşünülmesi gereken tek şey, Ethereum’un dip seviyesini tekrar edecek olması. Bu gerçekten önemli ve bu yüzden Ethereum gibi daha volatil varlıkların bir ayı piyasasında Bitcoin’den nasıl daha düşük performans sergileyeceğini göstermek istiyorum. S&P’nin dip seviyesini tekrar test ettiğini hayal edin ve bunun riskli varlıklara yayıldığını görürüz. S&P bu düşüşü (3,636 puan) tekrar test ederse, Bitcoin muhtemelen kendi dip seviyesini test edecek ve Ethereum da muhtemelen aynısını yapacaktır.

Bununla ilgili sorun, Ethereum’un önceki dip seviyesini tekrar test etmesidir; bunun için %40 düşmesi gerekir, ancak Bitcoin’in önceki düşük seviyesini tekrar test etmesi için sadece yaklaşık %10 düşmesi gerekir. Bu büyük bir fark.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, başarılı bir ağ güncellemesine (Merge güncellemesi) yanıt vermeyen Ethereum, son yedi gün içinde yaklaşık %22 düşüşle 1.378 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?