Şubat 3, 2023

Coin Bureau Altcoin Sepetini Açıkladı: SOL ve MATIC’ten Daha İyiler!

Coin Bureau sunucusu Guy Turner, Electric Capital tarafından hazırlanan bir rapora dayanarak, Polkadot (DOT) ve Cosmos’un (ATOM) bir sonraki döngüde rakiplerine kıyasla daha iyi performans gösterme potansiyelini vurguladı.

Sunucuya göre Polkadot ve Cosmos, rakipleri Polygon ve Solana’dan daha az finansa sahip olsa da geliştiricilerin ilgisini çekebilecek konumda.

Analiste göre her iki altcoin de yatırımcılar yükselişe geçtiğinde rakiplerinden daha iyi performans gösterme eğiliminde. Çünkü, “çok fazla finansmana sahip mavi çipli projeler ayı piyasasından en az etkilenenler oldu”, bazı istisnalar ise $DOT ve $ATOM.

Turner’a göre, “önemli ölçüde daha az finansmana sahip olmasına rağmen bir geliştirici tabanı oluşturmaya devam etmesi, her iki projenin de paylaştığı ortak bir yön.” Analist, önceki döngü sırasında projelere yönelik coşku eksikliğinin “bir sonrakinin parlama zamanı olacağını gösterdiğini” söyledi.

Electric Capital raporu Solana, Polkadot, Cosmos ve Polygon için geliştirici sayısının 2018 kripto gerilemesi sırasında 200’ün altından şimdi 1.000’in üzerine çıktığını gösteriyor.

Aptos (APT) gibi blok zincirleri geliştirici sayısında yıllık %50’nin üzerinde bir artış yaşarken, Near Protocol yıllık %40’lık bir artış kaydetti. Ancak Turner, düzenleyici belirsizliklerin ve potansiyel kripto fiyat düşüşlerinin projelerin geliştiricileri elde tutma becerisine zarar verebileceği konusunda uyardı.

Kripto piyasası çökmeye devam ederse, hatta sadece yatay hareket ederse, tüm kripto projeleri ve protokolleri için geliştiricileri ellerinde tutmakta zorlanabilir.

Polkadot, geçen yılki kripto para piyasası çöküşünü sırasında aktif kullanıcı sayısını %300 arttırmayı başarmıştı. Polkadot’un röle zinciri olarak adlandırılan ana blok zinciri akıllı sözleşmeleri desteklemiyor, ancak ona bağlı diğer blok zincirleri bunları destekleyebiliyor.

Kaynak : Cryptoglobe
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?