Ekim 28, 2022

Analist Bitcoin Rallisi için Katalizörü Paylaştı!


Yakından takip edilen analist Benjamin Cowen Bitcoin tahminini paylaştı. Analist, Jerome Powell’ın bir sonraki konuşma sırasındaki ‘tonunun’ bir BTC rallisini tetikleyebileceğini belirtti.

YouTube kanalında yeni bir video yayınlayan Benjamin Cowen, J. Powell’ın bir sonraki konuşmasında ‘iyimser’ görünüm takınması halinde Bitcoin fiyatının 25.000 dolar olabileceğini belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, nitekim bir ralliye rağmen Bitcoin fiyatının 25.000 doları geçmenin pek mümkün olmadığının da altını çizdi.

Bitcoin fiyat grafiği
Bir yıllık BTC/USD fiyat grafiği. TradingView

“Eğer Powell gelecek hafta beklediğimizin aksine ‘güvercin’ olursa işler değişir. İşte o zaman bir boğa piyasası destek bandının (25.000 dolar) üzerinde bir kırılma görebiliriz.

Bu konuşma Bitcoin için bir katalizör olarak görev görme ihtimali taşıyor. Elbette 40.000-50.000 dolarlar şu an biraz hayal. Ancak oynaklık tetiklenirken, 25.000 dolara ulaşabiliriz.”

Cowen’e göre Bitcoin başta olmak üzere piyasanın gidişatının hala Fed’in kararlarına bağlı olduğunu belirtti. Eğer Fed şimdiki pozisyonunu korursa genel olarak gidişat iyileşebilir. Lakin ortaya bir oynaklık da çıkabileceğini belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?