Ekim 28, 2022

Binlerce Bitcoin Borsalardan Taşınıyor: Yükseliş Habercisi Mi?

Çarşamba günü borsalardan yaklaşık 1.5 milyar dolar değerinde 70 binden fazla BTC çekildi ve bu 6 ayın en büyük borsa çıkışı oldu. Detaylar haberimizde.

Bitcoin (BTC) son zamanlarda büyük borsa çıkışlarına tanık oldu. Kripto piyasası analiz platformu IntoTheBlock, 26 Ekim’de 1.52 milyar dolar değerinde 70.000’den fazla BTC’nin borsalardan çekildiğini açıkladı. IntoTheBlock Cuma günü yaptığı bir tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin, son 6 ay içinde borsalardan en büyük net çıkışını kaydetti. 26 Ekim’de borsalardan 1.52 milyar dolar değerinde 70 bin doların üzerinde BTC ayrıldı.”

Bitcoin analizi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere platform, iddialarını desteklemek için bir Bitcoin Exchange Netflow grafiği paylaştı. Grafikten elde edilen veriler, 1.52 milyar dolarlık BTC çıkışının, varlığın 20.500 dolarlık fiyat işaretinin üzerine çıktığı döneme denk geldiğini gösteriyor.

Bitcoin Eylül Ayından Bugüne Çıkışlar Kaydetti

Ek olarak, BTC, mevcut ayı piyasasına rağmen Eylül ortasından bu yana borsalardan periyodik çıkışlar kaydetti. Eylül ayının sonlarında, balinalar 850 milyon doların üzerinde BTC’yi borsalardan taşıdı.

Devasa çıkış dalgasının bir kanıtı olarak, CryptoQuant’ın Bitcoin Borsa Rezervi grafiği bazı umut verici ölçümler ortaya koyuyor. Grafikteki veriler, borsalarda BTC rezervlerinin azaldığını gösteriyor. Söz konusu eğilim Eylül ayı sonlarında başladı ve BTC Borsa Rezervi’ni bu yıl görülen en düşük seviye olan 2.1 milyona düşürdü.

Ayrıca, veriler ABD’li yatırımcıların satın alma baskısında bir artış olduğunu ortaya koyduğundan, Coinbase Premium Endeksi birtakım iyileştirilmiş metrikler sağlıyor. Ek olarak, fonlama oranının long pozisyon sahibi trader’ların hakimiyetini göstermesiyle birlikte, beklentilerde de hafif bir iyileşme görüldü.

Bu elverişli göstergelere rağmen, BTC fiyatı 20 bin dolar seviyesinin üzerinde kalmaya çalışırken balinalar son zamanlarda bir satış çılgınlığı yaşıyor. Salı günü BTC, Ekim ayının ilk haftasından bu yana ilk kez 20 bin doların üzerine çıktı. Fiyat artışı, balina satışlarında bir artış yaşanmasına sebep oldu ve bu da varlığın konumunu 20 bin doların üzerinde sağlamlaştırma hedefine tehdit oluşturdu.

Son olarak Bitcoin son 24 saatte %1.02 düşüşle 20.390 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?