Şubat 18, 2023

Analist Açıkladı: Bitcoin Bu Seviyelere Gelebilir!


Son güncellenme : 20.02.2023 - 10:58

Popüler bir kripto analisti ve trader, Bitcoin için önümüzdeki aylarda önemli bir düzeltme hareketi geçireceğine inandığını belirtti.

Smart Contracter takma adıyla bilinen analist, 220.500 Twitter takipçisine, önde gelen kripto varlığın 2022’nin en düşük seviyesi olan 15.500 dolardan %60’ın üzerinde bir yükseliş göstereceğini belirtti. Ardından Bitcoin’in büyük bir geri çekilme yaşayabileceğinin sinyallerini verdi.

“Günlük grafikteki bu keskin geri çekilmeden sonra, düşük seviyelerden gelen beş dalgalı yükselişin artık tamamlandığından oldukça eminim.

Herkesin küçük küçük parçalara ayrıldığı ve ticareti bırakmayı dilediği 19.000 dolar civarına birkaç aylık bir geri çekilme bekliyorum.

BTC’ye 20.000 doların altında uzun vadeli yatırım yapmaktan mutluluk duyacağım.”

Bitcoin

Smart Contracter, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Dalga teorisini kullanır. Teoriye göre, yükselişe geçen bir varlığın beş dalgalı bir yükselişi tamamladıktan sonra geri çekilmesi gerekiyor.

Düzeltmenin ardından kripto stratejisti, Bitcoin’in 30.000 dolara kadar güçlü bir artış göstereceğini öngörüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin haber yazıldığı sırada 24,545 dolardan işlem görüyor.

Smart Contracter göre Bitcoin’de düşüş eğiliminde. Ancak yaygın olarak takip edilen analist Michaël van de Poppe 648.300 Twitter takipçisine, boğaların kral kriptoyu önemli bir destek seviyesinin üzerinde tutmayı başarması halinde BTC’nin yukarı doğru gidişatının muhtemelen devam edeceğini söylüyor.

“Bitcoin, 30.000 dolardan önceki son dirence ulaştıktan sonra düzeltme yapıyor.

Bu kötü değil, normal.

Ben olsam 22.800 doları önemli bir destek olarak görürdüm. Sonrasında devam etmek için tekrar daha yüksek dipler göreceğiz.”

Bitcoin’in güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Bitcoin analizi

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?