Şubat 18, 2023

Multi Milyoner Robert Kiyosaki’den Bitcoin Çağrısı!

Rich Dad, Poor Dad” kitabının yazarı ve ünlü BTC yatırımcısı Robert Kiyosaki, çeşitlendirilmiş bir hisse senedi portföyü yerine Bitcoin, altın ve gümüşe yatırım yapılması gerektiğini düşünüyor.

Ünlü multi milyoner, iddiasını Twitter aracılığıyla paylaştı ve belirsizlik zamanlarında hisse senetlerine, tahvillere ve borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) yatırım yapmanın “çok riskli” olduğunu söyledi.

“Yıllardır, “Para biriktirmek ve iyi çeşitlendirilmiş bir hisse senedi, tahvil, yatırım fonu ve ETF portföyüne yatırım yapmak riskli bir tavsiyedir” diyorum. Bugün ise çok riskli bir tavsiye. Fiyatlar yükselip alçalsa da hala altın, gümüş ve Bitcoin’in belirsiz zamanlar için en iyisi olduğuna inanıyorum. Dikkatli olun.”

Kiyosaki’nin tahmini, potansiyel bir ekonomik çöküş senaryosuna dayanıyor. Yazara göre, Fed milyarlarca dolar basmaya devam ettikçe insanlar dolara olan inancını kaybedecek. Ünlü yazar en nihayetinde insanların, altın, gümüş ve Bitcoin’e kaçacağına inanıyor. Bunun sonucunda da Bitcoin’in 2025 yılına kadar 500 bin dolara ulaşacağını iddia ediyor.

Bunların yanında, ekonomik bir çöküş öngören tek kasvetli tahmin Kiyosaki’ye ait değil. Michael Burry, aylardır 2000’lerin başındaki dot com balonuna benzer bir borsa çöküşünün yaşanacağını tahmin ediyor.

Kiyosaki ve Bitcoin

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Robert Kiyosaki, özellikle son aylarda Bitcoin hakkındaki görüşlerini düzenli olarak paylaşıyor. Örneğin ünlü yazar daha önce Bitcoin ticareti yaptığını ancak değerine inanmadığını belirtmişti. Bitcoin 1.100 dolara düştüğünde kripto para birimlerine uzun vadeli yatırım yapmakla ilgilendiğini belirtti.

Daha sonra yazar, 2013 yılında öngördüğü piyasaların büyük çöküşünün neredeyse geldiğini ve dijital para birimleri yardımıyla zengin olma zamanının yaklaştığını da söyledi.

Bunların yanında bir zamanların en çok satan yazarı, 2012’de, Rich Global LLC adlı şirketlerinden biri aracılığıyla iflas başvurusunda bulundu.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?