Altcoin’ler Toparlanmaya Hazır Mı? Santiment Değerlendirdi!

0
Altcoin'ler Toparlanmaya Hazır Mı? Santiment Değerlendirdi!

Kripto haberalma firması Santiment, piyasaların sıçramaya hazır olup olmadığını belirlemek için büyük sermayeli altcoin’lerdeki piyasa katılımcılarının duyarlılığına analiz ediyor.

Yeni paylaştıkları bir tweet’te Santiment; Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Solana (SOL) ve Binance Coin (BNB) gibi en popüler dijital varlıkların trader’larının ve yatırımcılarının, holdinglerinden beklentileri konusunda iyimser görünmediğini iddia ediyor.

“Sokakların kan gölü” olacağı kadar yeterince dibe vurduk mu? Kalabalık hissiyatına göre, BTC, ETH, BNB, SOL ve ADA için oldukça fazla korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) ve düşüş eğilimi var. Bu çizelgede gösterildiği gibi, olumsuzluk en yaygın olarak sıçramalarla bağlantılıdır.”

Santiment, önde gelen akıllı sözleşme platformu ETH’yi yakından incelediğini ve bir varlığın piyasa değerini gerçekleşen değerine bölen MVRV (piyasa değerinden gerçekleşen değere) metriğini de ETH’yi değerlendirmek için kullandığını söylüyor. MVRV metriği, analistler tarafından piyasanın tepelerini ve diplerini belirlemek için kullanılır.

Kripto içgörü firmasına göre, MVRV metriği altı ayın en düşük seviyesinde ve bu da piyasaya yeni girenler için daha düşük risk anlamına geliyor.

“Ethereum 3,118 dolarda dibe vurdu… panik zamanı mı? ETH’nin ortalama MVRV’sine göre, bu, trader’ların Temmuz ayından bu yana hissettikleri en büyük “acı” ve fiyat bu [Temmuz] acı noktasından yüzde 118 artmış durumda. Ayrıca, aktif adreslerin fiyata oranı da oldukça pozitif/yükselişte görünüyor.”

Ethereum yazım sırasında, tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık yüzde 38 altında, 3,036 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın