Kasım 22, 2022

Bu Altcoin’in Arzı Azalıyor, Durum Neye İşaret Ediyor?


Ethereum fiyatı FTX hacker’ının 16 milyon dolarlık ETH’yi farklı cüzdanlara taşıdığı haberi sonrası düşüş kaydetti. Düşüş sonrası son 24 saat içerisinde 1140 dolardan 1084 dolara kadar geriledi. Glassnode verilerine göre son üç ve beş yılda arz edilen ETH miktarı “11 ayın en düşük seviyesine” geriledi. ETH arz miktarı şu an 13.968.345.949’da yer alıyor.

Bir saatlik grafiğe dayanan bir analize göre yükseliş bayrağı deseni oluşmaya başladı. Ethereum fiyatı da bu bayrağın üst trend çizgisine üç kez dokundu. Yükseliş bayrağı formasyonu ise genellikle ‘boğa piyasasında’ ortaya çıkmakta. Sonuç olarak ETH’nin mevcut düşüş eğiliminden kurtulma ihtimali bir hayli az.

Ethereum fiyat tahmini

Bunun yanında Ethereum, 200 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Sonuç olarak piyasada bir alım baskının olmadığını da anlamak mümkün. FTX borsasındaki çöküşün ardından birçok potansiyel alıcı piyasaya girmekten vazgeçti.

Haber hazırlanırken RSI değeri 30,33 seviyesindeydi. Bu da Ethereum’un “aşırı satım” bölgesinde yer aldığı anlamına geliyor.

Ethereum destek seviyeleri 1.086-1.076 dolar arasında yer alıyor. Direnç seviyeleri ise 1.124 ve 1.139 dolar seviyelerinde yer alıyor. Fiyat destek seviyesini aşağı çeker ve daha düşük fiyattan işlem görürse, Ethereum’un yeni dip desteğini 1.1012 dolar civarında görmek mümkün.

Nitekim piyasa değeri %3,28 düşüşle 133.166.828.452,38 dolara geriledi. Son 24 saatlik işlem hacmi ise %12,83 artışla 13.261.316.675 dolara yükseldi. Genel olarak satış baskısı tarafında bir artış oldu ve direnç seviyesinden geri çekilme gerçekleşti. H

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere haftalık grafiğe bakıldığında ise fiyat %13,03 düştü.

Grafiklerdeki mevcut düşüş eğilimini durdurmak için Ethereum boğalarının mevcut destek seviyesinin üzerinde kontrolü sürdürmesi ve fiyatları daha yükseğe çekmesi gerekiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?