Bu Altcoin’in Arzı Azalıyor, Durum Neye İşaret Ediyor?

0
Bu Altcoin'in Arzı Azalıyor, Durum Neye İşaret Ediyor?

Ethereum fiyatı FTX hacker’ının 16 milyon dolarlık ETH’yi farklı cüzdanlara taşıdığı haberi sonrası düşüş kaydetti. Düşüş sonrası son 24 saat içerisinde 1140 dolardan 1084 dolara kadar geriledi. Glassnode verilerine göre son üç ve beş yılda arz edilen ETH miktarı “11 ayın en düşük seviyesine” geriledi. ETH arz miktarı şu an 13.968.345.949’da yer alıyor.

Bir saatlik grafiğe dayanan bir analize göre yükseliş bayrağı deseni oluşmaya başladı. Ethereum fiyatı da bu bayrağın üst trend çizgisine üç kez dokundu. Yükseliş bayrağı formasyonu ise genellikle ‘boğa piyasasında’ ortaya çıkmakta. Sonuç olarak ETH’nin mevcut düşüş eğiliminden kurtulma ihtimali bir hayli az.

Ethereum fiyat tahmini

Bunun yanında Ethereum, 200 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Sonuç olarak piyasada bir alım baskının olmadığını da anlamak mümkün. FTX borsasındaki çöküşün ardından birçok potansiyel alıcı piyasaya girmekten vazgeçti.

Haber hazırlanırken RSI değeri 30,33 seviyesindeydi. Bu da Ethereum’un “aşırı satım” bölgesinde yer aldığı anlamına geliyor.

Ethereum destek seviyeleri 1.086-1.076 dolar arasında yer alıyor. Direnç seviyeleri ise 1.124 ve 1.139 dolar seviyelerinde yer alıyor. Fiyat destek seviyesini aşağı çeker ve daha düşük fiyattan işlem görürse, Ethereum’un yeni dip desteğini 1.1012 dolar civarında görmek mümkün.

Nitekim piyasa değeri %3,28 düşüşle 133.166.828.452,38 dolara geriledi. Son 24 saatlik işlem hacmi ise %12,83 artışla 13.261.316.675 dolara yükseldi. Genel olarak satış baskısı tarafında bir artış oldu ve direnç seviyesinden geri çekilme gerçekleşti. H

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere haftalık grafiğe bakıldığında ise fiyat %13,03 düştü.

Grafiklerdeki mevcut düşüş eğilimini durdurmak için Ethereum boğalarının mevcut destek seviyesinin üzerinde kontrolü sürdürmesi ve fiyatları daha yükseğe çekmesi gerekiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın