Kasım 22, 2022

Binance, FTX Hacker’ının Kimliğini Biliyor Olabilir!

Oxscope tarafından paylaşılan bir tweet’te FTX hacker’ının kimlik detaylarının Binance tarafından biliniyor olabileceğini iddiası yer aldı. Söz konusu tweet’e göre hacker, borsa olarak Binance’i tercih ediyor. Borsanın KYC politikası göz önünde bulundurulduğuna göre hacker’ın detayları da biliniyor olabilir.

Web3 bilgi protokolü Oxscope, paylaştığı bir tweet’te USDC varlıklarını Binance’e aktaran şüpheli adresin faaliyetlerini açıkladı. Transferin Binance‘e yapılması ise şüphelinin kim olduğu sorusunun yanıtlanabileceği ihtimalini yarattı. Oxscope söz konusu adresin 10 milyon dolar borç alarak Ethereum aldığını ve bunu Binance’e attığını tespit etti.

Binance Konuya Açıklık Getirmedi

Dünyanın en büyük borsası Binance bu konuda henüz bir açıklama yapmadı. Ancak Oxscope’un tweeti bazı ciddi soruları gündeme getirdi. Özellikle iddia doğruysa Binance’in şüpheli adresin KYC’si hakkında bir fikri olması gerekiyor.

Binance FTX borsası hackerlarını tanıyor mu?

Basında yer alan son haberlere göre FTX haker’ı 12 farklı adrese 15.000 ETH transfer etti. Varlığın toplam değeri ise şu an 200 milyon dolar civarında. 21 Kasım tarihinde cüzdandan transfer edilen miktar ise 195.000 ETH civarında. Sonuç olarak hacker varlıklarını Bitcoin ile takas etmek istiyor olabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ortaya çıkan bu haberler Ethereum fiyatında %7 oranında bir gerilemeyle sonuçlandı.

Kripto para piyasası ise son olaylar ışığında güç kaybetmeye devam ediyor. Yatırımcıların güveni de bu düşüşe paralel olarak kan kaybediyor. Bitcoin son 30 günde %17 değer kaybetti ve 2020 yılından sonra ilk defa 16.000 doların altına geriledi. Verilere göre, son bir gün içinde Bitcoin 59 milyon dolardan fazla değer kaybetti.

Arkham Crypto Intelligence, hacker’ın modelini keşfetti. Hacker’ın 08:00 ile 10:00 UTC arasında aktif olduğu detayı şu an oldukça net. Her işlem için yeni bir hesap oluşturuyor. Çünkü RenBTC’nin likiditesi şu anda saldırganı sınırlıyor. Bu nedenle, tek seferde büyük miktarlarda para köprüsü kuramıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?