Şubat 21, 2023

Altcoin’den Heyecan Verici Ortaklık Geldi: Fiyat Fırladı!

Web3 ekonomisini canlandırmayı amaçlayan bir altcoin projesi, teknoloji devi Microsoft ile yaptığı sürpriz ortaklık duyurusunun ardından fırladı.

Blockchain altyapı projesi Ankr Network (ANKR), Microsoft ile ortak olacağına dair büyük bir duyuru yaptı. Bu açıklamanın ardından ANKR, son 24 saatte %66 gibi büyük bir artış yaşadı. Altcoin fiyatının gün içi en düşük seviyesi 0.03298 dolardı, buna karşın ulaştığı zirve 0.05474 dolar oldu.

“Microsoft olarak; kurucuları, uygulamaları ve kullanıcıları Web3’e bağlayan altyapı çözümleri sağlama konusundaki uzmanlığımız için artık Ankr ile işbirliği içindeyiz.” 

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere duyuruya göre ortaklık, işletmelerin node barındırma hizmetleri aracılığıyla blockchain verilerine kolayca bağlanmasına olanak tanıyacak. Amaç, hizmetleri Microsoft Azure pazarı aracılığıyla kullanılabilir hale getirmek.

Ortaklık, Ankr’ın blockchain altyapı yeniliklerinin Microsoft’un bulut hizmetleriyle eşleştirilmesi olarak tanımlanıyor.

Microsoft Yapay Zeka ve Gelişen Teknolojiler Genel Müdürü Rashmi Misra ortaklık için şu ifadeleri kullandı:

“Birçok geliştirici ve kuruluş, Web3’ün gerçek dünyadaki iş zorluklarını çözmeye nasıl yardımcı olabileceğini araştırıyor ve Ankr ile ortaklığımız, blockchain verilerine güvenilir, ölçeklenebilir ve güvenli bir şekilde erişmelerini sağlayacak.”

Buna karşılık Ankr CEO’su ve kurucu ortağı Chandler Song ise şöyle bir değerlendirmede bulundu:

“Bu, blockchain altyapısını dijital ekonominin büyüyen bir sektörüne getirmek için kritik bir adımdı. Ortaklık, Ankr için inanılmaz bir kilometre taşı olmakla birlikte, merkezi olmayan ağın web sistemlerinin her katmanındaki önemli oyuncularla bütünleşme konusunda ne kadar ilerlediğinin de önemli bir göstergesi.” 

ANKR Nedir?

ANKR, 2017 yılında merkezi olmayan internet olarak da bilinen Web3 teknolojisinin geliştirilmesi için Chandler Song tarafından kurulmuştur. Bünyesinde staking ve dApp gibi fonksiyonları barındıran bir DeFi ekosistemi olan Ankr, temelde blockchain’e bağlı bir “cross-chain” altyapısıdır.

Blockchain projesinin web sitesine göre Ankr Network’ün amacı, Web3’ü herkes için erişilebilir kılmak.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?