%250 Artış: Yakım Mekanizması Değişen Altcoin’de İşlem Hacmi Fırladı


Son güncellenme : 20.10.2022 - 15:34

TerraClassicUSD’nin (USTC) değeri, gün içi en düşük seviyesi olan 0.03438 dolardan 0.04207 dolara kadar çıkmayı başardı. Bu %20’nin üzerinde bir artış olduğunu gösteriyor. Basın zamanında altcoin bir miktar değer kaybetmiş olsa da kazanımlarının çoğunu koruyor ve 0.03863 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Üstelik bu artış, çoğu kripto para biriminin düşüşte olduğu bir zaman diliminde geldi. Ayrıca popüler altcoin USTC’nin son 24 saatteki işlem hacmi de CoinMarketCap verilerine göre %254 oranında arttı.

TerraClassicUSD piyasa değeri
Kaynak: CoinMarketCap

Ani sıçramanın nedeni belirsizliğini koruyor olsa da, yükseliş vergi yakımını %0.2’ye indiren yeni teklif tarafından teşvik edilmiş olabilir.

USTC Yakım Mekanizması

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Terra Classic topluluğu, yeni bir yakım önerisini onayladı.

Terra Luna Classic topluluğu, LUNC ve USTC vergi yakım oranını %1.2’den %0.2’ye düşürmek için oy kullandı. Oylama topluluğun %83’ü tarafından yapıldı ve oyların %82’si öneri lehinde kullanıldı.

[irp posts=”67459″ ]

5234 Teklifi’nin kabul edilmesiyle birlikte, Terra LUNA Classic topluluğu, on-chain işlemler için vergi yakım oranını % 1.2’den % 0.2’ye düşürme kararı aldı.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance de, yeni kabul edilen Terra Classic topluluk teklifine desteğini açıkladı. USTC ve LUNC’deki yeni yakım oranına geçiş dün gerçekleşti.

Bunların yanında geçtiğimiz Pazartesi günü, Binance üçüncü toplu yakım işleminin sonuçlarını yayınladı. Web sitesinde güncellenen verilere göre, 659.300.76 dolar değerinde 2.500.382.131.16 LUNC token’ları yakım adresine gönderildi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?