Nisan 2, 2023

Altcoin Yatırımı Yapmak için Doğru Zaman mı? Analistler Detaya Dikkat Çekti!


Kripto para piyasası katılımcıları sık sık farklı varlık arayışında olsa da genel olarak bir “altcoin sezonu” beklentisi ön planda olmaktadır. Popüler analistler Auistin Arnold ve Ben Cowen, henüz bu sezonun gelmek için uygun olmadığı görüşünde. Kısa bir süre önce video yayınlayan ikili, bu tür yatırımlardan şimdilik uzak durulması tavsiyesi verdi. İşte dikkat çeken analizin detayları.

Bitcoin Hakimiyeti Göz Önünde Bulundurulmalı!

Bitcoin hakimiyeti (BTC.D), BTC’nin toplam piyasa kapitalizasyonunun tüm kripto paralara göre ölçülmesi anlamına gelmektedir. Stabilcoin’ler bu grafikte göz ardı edilecekse oran şu an %52 oranında yer alıyor.

Analistlere göre oran yüksek seviyede kaldığı sürece beklenen rallnin gerçekleşme ihtimali bulunmuyor. Bunun en büyük nedeni ise altcoin/BTC çiftlerin sürekli devalüe edilmesi. “Altcoin sezon endeksi” verisini de yakından takip eden analistler, bu endeksin beş civarına inmesi gerektiğini düşünüyor.

Bitcoin Hakimiyeti Azalıyor, Beklenen Altcoin Rallisi Yolda mı?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ikilinin de belirttiği gibi, Bitcoin’in hakimiyetinin yükselişi sonsuz olmayacak. Bu sefer muhtemelen %65 civarına ulaşacağını tahmin ediyorlar ki bu da mevcut seviyesinden çok daha yüksek değil.

Altcoin Sezonu Endeksi

Altcoin sezon endeksi, yatırımcılara önceki 90 güne dayanarak piyasanın Bitcoin sezonunda mı yoksa altcoin sezonunda mı olduğunu söylüyor. Austin, her bir buçuk, iki buçuk yılda bir, metriğin Bitcoin sezonunda bu derin değere gelmesi gerektiğini ve metriğin beş civarına düştüğünü açıklıyor.

Son döngüde, gösterge Bitcoin sezonuna biraz girdiği yerde çift dip yaptı, ancak her şey tekrar geri dönmeden önce sadece birkaç ay sürdü. Austin, bu hareketin 2019’da yaşadığımıza çok benzediğini ve sezon endeks göstergesinde çift dip olduğunu söyledi.

Yatırımcıların, piyasa döngüsünün bu noktasında yatırım yapma konusunda temkinli olmaları gerekiyor. Arnold ve Cowen’a göre, Bitcoin olması gereken piyasa değeri yüzdesini gerçekten geri aldıktan sonra bu altcoin hesaplaşmasının sonuçlanmasına kadar altcoinler tekrar risk almaya değmeyebilir. Yatırımcılara, Bitcoin hakimiyeti çok daha yüksek bir seviyeye ulaşana kadar altcoin satın almayı ertelemelerini tavsiye ediyorlar.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?