Haziran 11, 2024

Büyük Güncelleme Duyurusu Yapan Altcoin Sosyal Medya Etkileşiminde Lider Oldu!


Kripto para analiz firması Santiment’in verilerine göre, sosyal medya etkileşimi açısından Cardano (ADA) ve Bitcoin (BTC) liderliği ele geçirdi.

Verilere göre ağın kurucusu Charles Hoskinson, proof-of-stake ağının Chang hard fork’una çok yaklaştığını duyurdu. Hoskinson’a göre bu hard fork, hem Cardano hem de genel olarak sektör için en önemli güncellemelerden biri olacak.

Cardano’nun yol haritasının “Voltaire” aşamasında, topluluğun yönetimi devralacağı yeni bir yönetim modelinin uygulanması yönünde. Hoskinson, ağın tüm blok zincirleri arasında en gelişmiş yönetim sistemine sahip olacağına inanıyor.

Cardano Kurucusunun Açıklaması Çokça Konuşuldu

Hoskinson’un bu iyimser açıklaması, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı ve kullanıcıların çoğu olumlu bir tavır sergiledi. Ancak, bu heyecan ADA’nın fiyatına kayda değer bir artış olarak yansımadı. Cardano’nun yerel tokeni son 24 saatte yalnızca %0.5 artış gösterdi ve 15.6 milyar dolar piyasa değeriyle 11. sırada yer almaya devam ediyor.

Cardano Kurucusu Bu Altcoin için Beklenen Haberi Verdi: Haziran Ayında!

Bu arada, Bitcoin‘in son fiyat hareketleri de sosyal medyada yoğun bir şekilde tartışılıyor. Geçtiğimiz hafta, en büyük kripto para, güçlü istihdam verileri nedeniyle 72.000 dolar seviyesini aşmayı başaramadı. Şu anda 69.920 dolardan işlem gören Bitcoin, 70.000 dolar seviyesinin üzerinde kalabilmek için boğalar ve ayılar arasında kıyasıya bir mücadeleye sahne oluyor.

Lider kripto para birimi, bugüne kadarki en yüksek ikinci haftalık kapanışını yapmasının ardından da sosyal medyada dikkat çekti. Santiment’e göre, sosyal medya kullanıcıları sık sık Bitcoin’in piyasa değerini Apple gibi büyük şirketlerle karşılaştırıyor.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?