Haziran 10, 2024

Cardano Kurucusu Bu Altcoin için Beklenen Haberi Verdi: Haziran Ayında!


Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, ay sonundan önce ADA fiyatı için büyük bir sıçrama tahtası görevi görebilecek önemli bir haber paylaştı.

Cardano Hard Fork Lansmanı

Charles Hoskinson X hesabında, Haziran ayının Cardano Node’un 9.0’a ulaşacağı ay gibi göründüğünü söyledi. Protokolün geliştirici ekipleri tarafından Chang Hard Fork’u oluşturmak için birkaç yıl harcanan Cardano kurucusu, bu ve daha fazla yükseltmenin artık hazır olduğunu belirtti.

Şimdi ihtiyaç duyulan şey, protokolün Pay Havuzu Operatörlerinin (SPO’lar) %70’inin yeni düğümü kurmasını sağlamaktır. Bu yapıldığında Charles Hoskinson “Cardano’yu Voltaire Çağına iten bir hard fork gerçekleşebilir” şeklinde belirtti.

 

Cardano ekosistemi, özellikle merkezileşme iddiaları nedeniyle birçok endüstri uzmanının sert eleştirilerine maruz kalmıştır. Ancak, protokol bu eleştiriler karşısında soğukkanlılığını koruyarak yönetişim yapısını iyileştirmeye odaklanmıştır. Charles Hoskinson’a göre, yaklaşan Cardano hard fork’u, sektördeki en gelişmiş merkezi olmayan yönetişimi getirecek.

Charles Hoskinson “Bu, Cardano tarihindeki ve genel olarak sektör için en önemli dönüm noktasıdır. Cardano, milyonlarca sakiniyle tüm dünyayı kapsayan merkezi olmayan bir uygarlık olacak. En gelişmiş blok zinciri yönetişim sistemine, yıllık bütçelere, bir hazineye ve topluluğumuzun bilgeliğine sahip olacağız,” şeklinde belirtti.

Cardano’nun Chang hard fork’unun geliştirilme süreci yaklaşık on yıl sürdü. Protokol planlandığı gibi başarılı olursa, Hoskinson önümüzdeki on yılın tonunu belirleyerek evrende önemli bir iz bırakmayı hedefliyor.

ADA Fiyat Analizi

Topluluk, Cardano’nun kurucusundan gelen bu Chang hard fork güncellemesini yeni yeni sindirmeye başlıyor. Ancak, ADA’nın fiyatı üzerindeki etki birçok kişi için hala ortak bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor.

Sektördeki en büyük piyasa değerine sahip dijital para birimlerinin ilk 10’unda yer almasına rağmen, birçok kişi ADA’nın değerinin altında işlem gördüğünü düşünüyor. Bu haber yazıldığı sırada Cardano, son 24 saat içinde %0,68 artışla 0,4398 dolardan işlem görüyor. Yıl başından bugüne (YTD) kadar, ADA %27 oranında düşüş yaşadı. Bu durum büyük bir endişe kaynağı oldu.

Cardano hard fork’u göz önüne alındığında, ADA için yeni bir görünüm ortaya çıkabilir. Bu görünüm, yönetişim sistemiyle ilgilenen potansiyel yatırımcılardan gelen talebin artmasıyla daha yakın görünüyor. Bu talep artışı, ADA’nın fiyatını yeni zirvelere taşıyarak Bitcoin‘den (BTC) bağımsız bir yükseliş trendi başlatabilir.

Kaynak : CoinGape

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?