Mart 4, 2023

Bu Altcoin Piyasa Düşüşüne Meydan Okudu: Bir Haftada %41 Fırladı!


Gözden kaçan bir altcoin, bu hafta kripto piyasasında yaşanan genel düşüşe meydan okudu ve kayda değer bir yükseliş elde etti.

MEXC borsa platformunun (MX) yerel token’ı, bu haftayı 1.23 dolar seviyesinde açmıştı ve Cuma günü 1.74 dolara yükselmeyi başardı. Bu da altcoin fiyatının %41’in üzerinde bir artış yaşadığını gösteriyor.

Piyasa değerine göre 178. sıradaki kripto varlığı geçen ay da %80’in üzerinde artış yaşadı. Dahası 2023’ün başından bu yana %101’in üzerinde değer kazandı.

MX, sonrasında kazançlarının bir kısmını kaybetti ve hali hazırda 1.69 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 2018 yılında kurulan MEXC borsası, 170’den fazla ülke ve bölgede 10 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verdiğini iddia ediyor.

Bunların yanında kripto topluluğu MX fiyatının neden arttığını merak ediyor. Söz konusu artış için olası bir katalizör var: yakın tarihli bir basın açıklamasına göre, borsa Şubat ayı sonlarında işlem ücretlerini düşürerek platformdaki spot işlem maliyetlerini maker ücretleri için sıfıra ve taker ücretleri için %0.1’e düşürdü. Ek olarak, MEXC vadeli işlem maliyetlerini maker ücretleri için sıfıra ve taker ücretleri için %0.03’e düşürdü.

Borsa ayrıca Şubat ayı sonlarında, Tether (USDT), USD Coin (USDC), Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için bir rezerv kanıtı sistemi başlattı. Sistem ayrıca kullanıcıların MEXC varlıklarının rezerv oranını kontrol etmelerine de olanak tanıyor.

MX’in 2023’teki muazzam kazanımlarına rağmen, Aralık 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.70 dolardan hala %55 aşağıda olduğunu belirtmekte fayda var.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?