Eylül 2, 2023

İki Altcoin için Yeni Gelişme: On Milyonlarca Dolarlık Token Piyasaya Sürülecek!


Son güncellenme : 02.09.2023 - 22:20

Kripto para piyasası çalkantılı günler geçirmeye devam ederken, popüler altcoin projeleri token kilidi açma etkinliklerini duyurmaya devam ediyor. Daha önce Aptos‘un açıkladığı etkinliğe Optimism ve Apecoin de katılıyor.

Türklerin Favori Altcoin'inde 143 Milyon Dolarlık Kilit Açma Etkinliği!

Apecoin DAO’nun yönetim tokenı olan ve Bored Ape Yacht Club’ın NFT topluluğuyla yakından ilişkili olan Apecoin, en önemli token kilidini açma etkinliğine hazırlanıyor. Token Unlocks’a göre, altcoin 17 Eylül’de 58,1 milyon dolar değerinde 40,6 milyon APE token’ı piyasaya sürecek. Bu da dolaşımdaki arzın %11’i kadarını temsil ediyor.

Açılan tokenlerin büyük bir kısmı (38 milyon dolar) projeye ilk katkıda bulunanlara dağıtılırken, 10,5 milyon dolarlık varlık hazineye, 6 milyon dolarlık varlık Yuga Labs’ın geliştiricilerine ve 3,2 milyon dolarlık varlık projenin kurucularına tahsis edilecek. Geri kalan 397.000 dolar ise hayır işlerine bağışlanacak.

CoinGecko’nun verilerine göre, Ağustos ayındaki bir önceki kilit açma etkinliğinde 15,6 milyon APE token’ın (22,3 milyon dolara eşdeğer) piyasaya sürülmesinin ardından APE, fiyatta %16’lık bir düşüş yaşayarak 1,80 dolardan 1,51 dolara gerilemişti. Şu anda APE yaklaşık 1,43 dolardan işlem görüyor.

OP ana ağına ait Katman-2 çözümü Optimism, 30 Eylül’de toplam değeri yaklaşık 33,3 milyon dolar olan ve dolaşımdaki arzın %3’ünü oluşturan 24,2 milyon OP token’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bunun yaklaşık 17,6 milyon doları çekirdek katılımcılara dağıtılacak, 15,7 milyon doları ise yatırımcılara ayrılacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere OP token fiyatı, 30 Ağustos’taki bir önceki kilit açma etkinliğinin ardından %12’lik bir düşüşle 1,37 dolara geriledi. OP’nin dolaşımdaki arzı Mayıs sonunda iki katına çıkmış ve kademeli olarak toparlanmadan önce token fiyatında %25’lik bir düşüşe neden olmuştu.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?