Eylül 1, 2023

Türklerin Favori Altcoin’inde 143 Milyon Dolarlık Kilit Açma Etkinliği!


Kripto para tokenomikleri hakkında bilgi sağlayan Token Unlocks, yaklaşan bir Aptos (APT) token kilidi açma tarihine dikkat çekti. Platform, ağın yaklaşık 143 milyon dolar değerinde token’ın ekleneceğini ve bu miktarın APT dolaşım arzının %10,89’una denk geldiğini bildirdi.

Token Unlocks‘a göre, etkinlik 12 Kasım 2023’te gerçekleşecek ve yatırımcılara, Aptos Vakfı’na, temel katkıda bulunanlara ve topluluğunun her üyesine fayda sağlama fırsatı sunacak. Token Unlocks tarafından paylaşılan kilit açma programının ekran görüntüsü, farklı paydaş kategorilerine token tahsisini gösteriyor.

Aptos yatırımcılarına 8.423.915,00 APT tahsis edilirken, blockchain ağının vakfına 1.333.333,33 APT tahsis edilecek. Kalan iki kategori için tahsisat, çekirdek katkıda bulunanlara 11.875.000,00 APT ve Aptos topluluğuna 3.210.144,60 APT’dir. Toplamda 12 Kasım’da tahsis edilecek token sayısı 24.842.392,93 APT’dir.

Token Kilit Açma panosundan alınan detaylar, şimdiye kadar yalnızca 175,43 milyon APT’nin kilidinin açıldığını ve bunun da oluşturulan toplam Aptos token’ların %17,54’üne denk geldiğini gösteriyor. Dolayısıyla, ekosistemde henüz piyasaya sürülmemiş toplam arzın %82,46’sına denk gelen 824,57 milyon APT bulunuyor. Token’ların geri kalanı, 12 Kasım’da yapılması planlanan gibi önceden belirlenmiş bir token kilidi açma süreci aracılığıyla piyasaya sürülecek.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Aptos, eski Facebook çalışanları tarafından geliştirilen yenilikçi bir halka açık blok zinciridir. Akıllı sözleşmeler için yüksek verim ve optimize edilmiş güvenlik sağlamaya odaklanan bir blok zinciri çözümüdür. Token Unlocks panosundaki verilere göre, yenilikçi blok zincirinin yerel tokeni APT, 5,55 dolardan işlem gördü. Gösterge tablosu ayrıca APT’nin piyasa değerinin 1.267.161.205 dolar olduğunu ve 228.317.334,32 APT’lik bir dolaşım arzı olduğunu gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?