Şubat 16, 2023

Altcoin Fiyatı Patlamaya Hazır Olabilir: İşte Teknik Detaylar!

Bitcoin’in fiyatındaki son artış, dar aralıklara sıkışmış olan tüm kripto alanını yükseltti. Ethereum fiyatı da 1700 doların hemen altında ayılar tarafından engellenmeden önce 1500 doların üzerine çıktı. Öte yandan boğalar önemli bir hakimiyet sürdürüyor ancak şimdilik düşük anahtar kalmayı tercih ediyor. Bu nedenle, fiyat önümüzdeki birkaç saat boyunca konsolide kalabilir. Ardından belirleyici bir aşamaya girmesi mümkün.

Fiyat 2023’ün ilk iki haftasında iyi bir yükselişle başladı. FTX borsasının çöküşünden sonra kaybettiği seviyeleri geri aldı. O zamandan beri fiyat, %12’den fazla düşmeden önce bir süre dar bir ticaret sürdürdü. Ancak, son toparlanma ikinci en büyük kripto paranın kaybettiği seviyeleri geri kazanmasına yardımcı oldu. Bu nedenle, 1700 doların üzerinde iyi bir yükseliş yakın görünebilir.

Ethereum fiyat analiz grafiğiAltcoin fiyatı son zamanlarda aşırı alım baskısı yaşıyordu. Bu da fiyatı 1540 dolar aralığından 1550 dolar aralığına, 1600 doların ötesine itti. Şu anda baskı artıyor ve fiyat kritik dirence yaklaştıkça 1800 dolar yakın önemli bir yükseliş ufukta. Bu durumda fiyatın 1650 ila 1550 dolar arasında güçlü bir destek tabanına sahip olması mümkün. Bu da düşüşün tersine dönmesi durumunda sıkı tutulabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum fiyatı uzun süredir istikrarlı koşullar altında işlem görüyor. Bu nedenle daha yavaş bir hızda yükseleceğine inanılıyor. Dahası, baskınlık da uzun süredir dalgalanmadı ve bu da ETH fiyat endeksinin kısa vadeli eğiliminin aralıkta olduğunu gösteriyor. Ek olarak, günlük zaman diliminde, ADX ve RSI, MACD’nin bir satın alma sinyali yanıp sönmesiyle birlikte bir yükseliş sapması sergilemiştir.

Bu nedenle, Ethereum fiyatının bir süre daha konsolide olabileceği ve 1800 dolara doğru yükselişe geçmeden önce küçük bir geri çekilme mümkün.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?