Aralık 3, 2022

Alibaba Ortaklığı Altcoin Fiyatını Hareketlendirdi!

Alibaba Cloud, bir süredir popüler ağ ve kuruluşlarla ortaklıklarını duyurmaya devam ediyor. Alibaba’nın Avalanche ile yaptığı son ortaklık ise Web3 alanındaki desteği hızlandıracak detaylara sahip. Dev isim, Web3 projelerini kullanarak nihayet kripto alanına adım attı.

Avalanche, doğrulayıcıları desteklemek ve teknolojik altyapı sağlamak amacıyla Alibaba Cloud’un blockchain’e dahil olduğunu duyurdu. Nitekim blockchain, teknolojinin doğasına uygun olarak halka açık olacak.

Ortaklık, kullanıcıların hizmet aracılığıyla doğrulayıcı düğümleri başlatmasına yardımcı olacak. Alibaba Cloud’un ürün paketi aracılığıyla bilgi işlem, depolama ve dağıtım kaynaklarına erişme imkanı da olacak.

Avalanche, mevcut ekosistemi daha fazla güçlendirmek için yeni doğrulayıcıları başlatmak isteyen katılımcılara da kolaylık sağlıyor. Sonuç olarak ortaklık kapsamında ağa dahil olmak isteyen doğrulayıcılar, Alibaba’nın ‘tak-çalıştır (IaaS)’ sistemini kullanabilecek.

Avalanche’a göre uygulama geliştiricileri, kullanıcı faaliyetlerine ayak uydurmak için talebin en yoğun olduğu zamanlarda uygulamalarını desteklemek üzere ek bulut altyapısı da ekleyebilirler.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Alibaba Cloud, ortaklığı kutlamak için Avalanche ağının geliştiricilerine hizmetlerinden herhangi birine yönelik kredi de sunacak.

Google Cloud, kripto alanındaki nde gelen blok zinciri platformlarıyla ortaklık kuruyor. Ethereum, Solana, Hedera gibi projeler Google Cloud kripto şirketlerine bulut altyapıları sağlamada destek oldu.

Alibaba, Avalanche ile kurduğu yeni ortaklıkla sektörde büyük bir kripto hamlesinin sinyallerini verdi.

Gartner’a göre, 2009 yılında kurulan ve Alibaba Group’un dijital teknoloji altyapısı Alibaba Cloud, Asya Pasifik’teki en büyük hizmet olarak altyapı (IaaS) sağlayıcısıdır.

Dünyanın her yerinden müşteriler, bilgi işlem, veritabanı ve depolama hizmetleri, ağ sanallaştırma, büyük ölçekli bilgi işlem, güvenlik, yönetim ve uygulama hizmetlerini içeren kapsamlı bulut bilişim hizmetleri portföyünden yararlanabilmektedir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?