Profesyonel Trader Açıkladı: Bitcoin Rallisi Yolda!


Son güncellenme : 24.10.2022 - 11:43

Deneyimli trader Scott Redler, uzun süredir beklenen Bitcoin rallisinin başlamasına ramak kaldığını açıkladı. İşte trader’ın heyecanlandıran tahmini.

Görüşlerini Twitter hesabında açıklayan Redler, uzun süredir beklenen rallinin zamanının geldiğini açıkladı. Haber hazırlanırken Bitcoin 19.300 dolar civarında işlem görüyordu. Fiyat son bir haftadır değerini korumaya devam ediyor. Ayrıca son 24 saatte hafif bir artış kaydetti.

4 Ekim tarihinde yerel zirvesini kaydeden Bitcoin, 20.469 dolara ulaştı, şu an ise o seviyeden yaklaşık %5,6 uzak durumda.

bitcoin dolar fiyat grafiği

Redler’ın son yorumu ise Bitcoin fiyatının birkaç haftadır oldukça dar bir aralıkta işlem görmesinin ardından geldi.

Son İki Yılın En Düşük Seviyesinde

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Bitcoin fiyatındaki oynaklık son iki yılın en düşük seviyesine geriledi. Kıyaslanacak olursa S&P 500’den daha az oynaklığa sahip.

Bitcoin türev piyasasındaki yüksek işlem hacmi ise fırtına öncesi sessizliği temsil ediyor. Arcane Research analisti Vetle Lunde de yakın zamanda büyük bir fiyat artışı yaşanabileceğini açıkladı.

Bitcoin geçtiğimiz yıl Kasım ayında 69.044 dolara kadar yükseldi. Şu an ise o seviyeden %72 oranında uzakta.

Redler geçtiğimiz ay 17.600 dolarda yer alan temel desteğin tutulamaması halinde Bitcoin fiyatının 10.000 dolara düşeceğini açıkladı. Boğalar bu seviyeyi savunmayı başardı ve umut ışığı gördü. Benzeri bir görünüm hafta sonu da yaşandı. Boğalar 19.500 dolara doğru bir hamle yapmayı başardı ve kısa vadeli görünümde de iyileşme gördü.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?