Eylül 13, 2022

ABD’liler Delist’e Rağmen Bu Altcoin’i Alıyor: Ünlü Politikacı Yükseliş Bekliyor!


Son güncellenme : 25.10.2022 - 00:21

  • Büyük borsalarda delist edilmesine ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden davasına rağmen, ABD vatandaşları arasında XRP’nin benimsenmesi artmaya devam ediyor.
  • Shiba Inu’nun yakın zamanda fırlayacağını düşünen eski ABD kongre adayı, şimdi de bu altcoin‘e dikkat çekti.

Önde gelen bir merkezi olmayan borsa olan OnXRP, Amerika Birleşik Devletleri sakinleri arasında Ripple’ın (XRP) yaygın bir şekilde benimsendiğini ve ilgi gördüğünü duyurdu. Borsa tarafından bugün yapılan duyuruya göre, toplam 1329 ABD vatandaşı, kredi kartı ve Apple Pay kullanarak 2 milyon XRP satın almak için OnXRP’nin fiat on-rampa çözümünden yararlandı.

OnXRP, Banxa ile iş birliği içinde başlatılan rampa çözümü aracılığıyla 2 milyon XRP token’ının satın alındığını belirtti ve şunları söyledi:

“Banxa ile rampa çözümümüz aracılığıyla 2 milyon XRP alımını geçtik. Bu, kredi kartı veya ApplePay ile 1329 ABD Vatandaşının XRP satın aldığı anlamına geliyor. XRP ABD borsalarından delist edilmesine rağmen biz hala XRPL’ye girmenin bir yolunu sunuyoruz.”

OnXRP, SEC davası karşısında ABD vatandaşlarına destek oluyor

DEX, Coinbase de dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük kripto para birimi borsalarının XRP ticaretini platformlarından kaldırmasına rağmen, altcoin’in bu başarıya ulaştığını belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Ripple arasında devam eden dava nedeniyle, ABD merkezli büyük kripto para borsalarının XRP’yi ticaret platformlarından çıkarmak zorunda kalmıştı.

Bu borsalar, SEC tarafından menkul kıymet olarak kabul edilen XRP ticaretini kolaylaştırmak için SEC tarafından cezalandırılmaktan kaçınmak için sıkı önlemler aldı. XRP’nin ABD borsalarından kaldırılması, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde kripto para biriminin benimsenmesi üzerinde etkili oldu.

Bu talihsiz gelişmeye yanıt olarak OnXRP, ABD sakinlerinin XRP satın alabilecekleri fiat on-ramp çözümünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Hizmet, New York ve Hawaii hariç, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her eyalette mevcuttu. DEX bir duyuruda hizmeti şu şekilde duyurdu:

“Dex’imizde “nakit” altında veya doğrudan https://dex.onxrp.com/onRamp adresinde bulabileceğiniz @BanxaOfficial tarafından desteklenen fiat onramp’ımızı tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Küresel ve ABD vatandaşları (NY ve Hawaii dışında) artık Kredi kartı ve Apple Pay kullanarak XRP’yi kolayca satın alabilirler.”

Davaya rağmen yaptıkları bu hamle hakkında yorum yapan Banxa, ABD merkezli sakinler de dahil olmak üzere herkesin XRP satın alma fırsatına sahip olması gerektiğini belirtti.

Bu arada, SEC vs. Ripple davası, tarafların bugün özet karar önergeleri sunmalarının beklendiği için özet karar aşamasına girdi.

ABD’li politikacı XRP’nin kalkışa geçeceğini duyurdu

Aynı isimli medya projesinin kurucusu ve eski ABD kongre adayı olan David Gokhshtein, bazı kripto maksileri arasında popüler olmayan bir fikri toplulukla paylaşmak için Twitter’dan paylaşımda bulundu.

Ripple‘a bağlı XRP token’ının kesinlikle yükselmesine izin vereceğine inandığı olayı adlandıran influencer, bu durumda yükselecek tek kripto para biriminin XRP olmayacağını söyledi.

Kripto fenomeni, Ripple’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı davayı kazanması gerektiğini belirtti. Eğer bu olursa, Gokhshtein, XRP fiyatının yükseleceğini ve Ripple’ın büyük bir destek alacağını, bunun yanı sıra popüler altcoin’in “her meşru platformda” olacağını söyledi.

Yaklaşık bir yıl önce de aynı görüşü Twitter’dan paylaşan Gokhshtein, Ekim 2021’de  düzenleyicinin kripto para birimleri hakkında bir miktar netlik sağlayacağı için tüm kripto endüstrisinin Ripple’ın SEC üzerindeki zaferinden fayda sağlayacağını açıkladı.

Bundan önce, Ripple yöneticisi Brad Garlinghouse, kripto hakkında “mutlak netlik” sağlamanın, davayı SEC ile çözmesi için kabul edeceği kilit şartlardan biri olacağını belirtti.

“XRP nefret edenler bunu gelecekte bunu kullanacaklar.”

2020’de Gokhshtein, Ripple’a bağlı kripto para biriminden şu anda nefret edenlerin gelecekte kesinlikle XRP kullanacaklarını iddia etti. Ayrıca, birçok insanın XRP’yi kötülemesine rağmen, kimsenin ona karşı olan iddialarını destekleyemediğini belirtti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Utoday, thecryptobasic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?