Eylül 12, 2022

Popüler Altcoin’den İlgi Çekici Ortaklık: Starbucks’ın Seçimi Bu Coin!

  • Amerikan kahve dükkanları zinciri Starbucks, Web3 programını gerçeğe dönüştürmek için seçimini popüler bir altcoin’den yana kullandı.

Popüler Amerikan kahve dükkanları zinciri, Web3 programı “Starbucks Odyssey”i hayata geçirmek için blok zinciri çözümü Polygon (MATIC) ile iş birliği yapıyor.

Blok zinciri endüstrisi benimseme oranı açısından büyük bir artış gördüğünden, ortalama bir bireyin günlük yaşamına hızlı bir şekilde girmeye başladı. Kullanım örneklerini gördükten sonra kurumlar blockchain ve Web3 ile daha fazla ilgilenmeye başladı ve Amerikan kahve dükkanları zinciri Starbucks, kripto trenine en son atlayan şirketlerden biri oldu.

Starbucks’ın Web3’ü benimsemesi, Ethereum blok zinciri ölçeklendirme platformu Polygon ile ortaklık kurarak mümkün oldu. Polygon, Pazartesi günü paylaştığı bir tweet’te, bu haberi resmi bir blog yazısını paylaşarak açıkladı. Polygon, resmi Twitter hesabından şunları söyledi:

“Bilin bakalım neler oluyor? Starbucks, Starbucks Odyssey’i Polygon’da tanıttı! Dijital koleksiyon pulları kazanmanızı ve satın almanızı ve yeni, imrenilen kahve deneyimlerinin kilidini açmanızı sağlayan benzersiz bir macera.”

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Polygon, tweet’te Odyssey girişiminin kullanıcıların ödül olarak dijital koleksiyon parçaları kazanmalarına izin vereceğini belirtti. Ek olarak, bu dijital koleksiyon parçalarını satın almak isteyen kullanıcılar da bunu yapma fırsatına sahip olacak.

“İlk dijital topluluğumuz için mükemmel bir temel”

Polygon’un paylaştığı resmi blog yazısı, Starbucks’ın yeni ortaya çıkardığı girişim hakkında daha ayrıntılı bilgi sağladı. Gönderiye göre, Starbucks Odyssey girişimi, halihazırda kurulmuş olan Starbucks Rewards sadakat programına daha heyecan verici bir hale getirecek.

Odyssey aracılığıyla, sadakat programı üyeleri dijital koleksiyonları NFT olarak satın alabilecek ve kazanabilecek. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Starbucks çalışanlarına, Starbucks sadakat programı üyeleriyle aynı fırsat verilecek.

Ortaklığın bir sonucu olarak, program Polygon tarafından desteklenecek. Polygon, davetiye bu yıl içinde gönderileceğinden, ilgilenen tarafların bugünden itibaren bekleme listesine katılabileceğini belirtti.

Starbucks Sadakat, Strateji ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Ryan Butz, “Sürdürülebilirlik hedeflerimiz ve taahhütlerimizle uyumlu teknolojiyi kullanarak Starbucks Odyssey’i oluşturmak en büyük önceliğimizdir” dedi ve şunları söyledi:

“Hangi blok zincirinin kullanılacağına karar verirken çok dikkatli ve kapsamlı bir yaklaşım izledik. Polygon’un hızlı, düşük maliyetli ve karbon nötr ağı, ilk dijital topluluğumuz için mükemmel bir temel.”

Ayrıca, geliştirme hakkında konuşan Polygon’un Kurucu Ortağı Sandeep Nailwal, zincir şirketinin blok zinciri firması seçiminin birincil nedeni olarak Polygon ve Starbucks’ın ortak çıkarlarını vurguladı. Nailwal, “…her iki şirket de çeşitlilik, erişilebilirlik ve sürdürülebilirliğe büyük önem veriyor” yorumunda bulundu.

2017 yılında piyasaya sürülen Polygon, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir katman-2 çözümüdür. Polygon, ölçeklenebilirlik açısından gereksinimlerinde Ethereum’a yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Başlangıcından bu yana, blok zinciri çözümü, kurumsal blok zincirinin benimsenmesi için tercih edilen seçenek haline gelecek şekilde önemli ölçüde genişledi.

Geçen ay Polygon, Partia Blockchain Vakfı’nın ile ortaklığını bildirdi. Vakıf, Mainnet V3’ün Polygon’a başarıyla entegre edildiğini duyurdu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?