3.16 Milyar LUNC Yakıldı: Değişikliğe İhtiyaç Var Mı?


Terra Classic yakım önerisi ve Binance’in öneriyi uygulamaya yönelik gönüllü kararı sayesinde, haftalık olarak milyarlarca LUNC token yakımı gerçekleşti.

Ölü-kullanılmayan cüzdana gönderilen tüm Terra Classic miktarını izleyen kanal olan LUNC BURN’ün yaptığı güncellemeye göre, şimdiye kadar toplam 22.7 milyar token yok edildi.

7 Günde 3.16 Milyar LUNC Yakıldı

LUNC BURN tarafından 17 Ekim’de sağlanan verilere göre, dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılan toplam token sayısı 19.54 milyar oldu. LUNC Burn verileri 23 Ekim’de toplam 22.7 milyar LUNC yok edildiğini gösterdi.

Yukarıda paylaşılan bilgiler, son yedi gün içinde toplam 3.16 Milyar LUNC yakım etkinliğinin gerçekleştiğini gösteriyor. Terra Classic dolaşımdaki arzdan 24 saat içinde 36.23 milyon LUNC’nin kaldırıldığı da verilerde gösterilmektedir.

Yakımların bir kısmının, Binance gibi önde gelen borsalar tarafından gönüllü olarak uygulanan %0.2 vergi yakımından geldiğini belirtmekte fayda var. Şu an için, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, yakılan toplam token sayısında en büyük paya sahip. Bir hafta önce, ticaret platformu 2.5 milyar Terra Classic token yakıldığını duyurdu ve toplam yakımını 3 hafta içinde 11 milyarın üzerine çıkardı.

lunc yakım değişimi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, vergi yakım oranı yakın zamanda % 1.2’den % 0.2’ye düşürüldü. Bunun da da, LUNC yakım oranının önemli ölçüde azalttığını ve bu düşüşün ana amacı ortadan kaldırdığını belirtmekte fayda var. Geçen ay yakılan çok sayıda LUNC, %1.2 vergi teklifinin uygulanmasından kaynaklandı.

Bu değişiklik on-chain hacmin büyümesine sağladı, fakat 19 Ekim’den bu yana yakılan token sayısı etkileyici değil. Bu gelişme, Terra Classic topluluğunun istenen sonuç için hala başka çalışma araçları tasarlaması gerektiğini gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TimesTabloid

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?