3.16 Milyar LUNC Yakıldı: Değişikliğe İhtiyaç Var Mı?

0
3.16 Milyar LUNC Yakıldı: Değişikliğe İhtiyaç Var Mı?

Terra Classic yakım önerisi ve Binance’in öneriyi uygulamaya yönelik gönüllü kararı sayesinde, haftalık olarak milyarlarca LUNC token yakımı gerçekleşti.

Ölü-kullanılmayan cüzdana gönderilen tüm Terra Classic miktarını izleyen kanal olan LUNC BURN’ün yaptığı güncellemeye göre, şimdiye kadar toplam 22.7 milyar token yok edildi.

7 Günde 3.16 Milyar LUNC Yakıldı

LUNC BURN tarafından 17 Ekim’de sağlanan verilere göre, dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılan toplam token sayısı 19.54 milyar oldu. LUNC Burn verileri 23 Ekim’de toplam 22.7 milyar LUNC yok edildiğini gösterdi.

Yukarıda paylaşılan bilgiler, son yedi gün içinde toplam 3.16 Milyar LUNC yakım etkinliğinin gerçekleştiğini gösteriyor. Terra Classic dolaşımdaki arzdan 24 saat içinde 36.23 milyon LUNC’nin kaldırıldığı da verilerde gösterilmektedir.

Yakımların bir kısmının, Binance gibi önde gelen borsalar tarafından gönüllü olarak uygulanan %0.2 vergi yakımından geldiğini belirtmekte fayda var. Şu an için, dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, yakılan toplam token sayısında en büyük paya sahip. Bir hafta önce, ticaret platformu 2.5 milyar Terra Classic token yakıldığını duyurdu ve toplam yakımını 3 hafta içinde 11 milyarın üzerine çıkardı.

lunc yakım değişimi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, vergi yakım oranı yakın zamanda % 1.2’den % 0.2’ye düşürüldü. Bunun da da, LUNC yakım oranının önemli ölçüde azalttığını ve bu düşüşün ana amacı ortadan kaldırdığını belirtmekte fayda var. Geçen ay yakılan çok sayıda LUNC, %1.2 vergi teklifinin uygulanmasından kaynaklandı.

Bu değişiklik on-chain hacmin büyümesine sağladı, fakat 19 Ekim’den bu yana yakılan token sayısı etkileyici değil. Bu gelişme, Terra Classic topluluğunun istenen sonuç için hala başka çalışma araçları tasarlaması gerektiğini gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın