Ekim 19, 2022

3.38 Trilyonluk Yeni Bir Meme Coin Balinası Doğarken, Yakımlar Azaldı!


Shiba Inu (SHIB), balinalar arasında oldukça popüler olan bir meme coin. Ancak, yeni bir SHIB balinasının ortaya çıkmayalı uzun zaman olmuştu. Nihayet beklenen oldu ve yeni bir SHIB balinası kısa süre önce 34.88 milyon dolar değerinde 3 trilyon meme coin satın aldı.

Whalestats’a göre, Shiba Inu şu anda ilk 100 Ethereum balinası arasında en çok tutulan ikinci token (stablecoin’ler hariç). En üst sırada Lido Stake Ether (stETH) yer alıyor.

Kripto para ve stabilcoinlerin değerleri

Balinalar Neden Meme Coin ile İlgileniyor?

Katman 2 Shibarium’un başlatılmasından önce balinaların mümkün olduğunca fazla SHIB alması mantıklı bir hamle olabilir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Shiba Inu’nun 2. katmanının 2022’nin 3. çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanmıştı. Ne yazık ki ekip, lansmanı açıklanmayan daha ileri bir tarihe erteledi. Bununla birlikte, birçok kişi ekibin 2. katman için belgeleri çok yakında yayınlamasını bekliyor. Shibarium’un piyasaya sürülmesi, işlem maliyetlerinde bir düşüş ve hızda bir artış olmasını sağlayacak. Bunun beklentileri yükseltmesi normal bir durum.

Bunların yanında, Shiba Inu yakın zamanda CertiK tarafından en güvenli ikinci kripto olarak nitelendirildi.  Bununla birlikte, SHIB 2 yıllık yolculuğunda çok yol kat etti. Birçok yenilikle adından söz ettiren proje, “meme coin” etiketini kaybetmeye hiçbir bu kadar yakın olmamıştı. SHIB her zaman ciddiye alınmak istedi ve yaklaşmakta olan lansmanlarla insanlar meme coin’de yeni bir ışık görebilir.

Shiba Inu’nun fiyatı ise projenin lansmanı kadar etkileyici değil. SHIB, diğer kripto paralarda olduğu gibi mücadele etmeye devam ediyor.

Son 24 saatteki yakımlar

Aktif olarak SHIB yakımı gerçekleştiren ve Shiba Inu topluluğunu tarafından yakılan SHIB token miktarınının takip edilebileceği bir izleme platformu olan olan Shibburn web sitesi tarafından paylaşılan verilere göre Shiba Inu Topluluğu, son 24 saat boyunca 6 farklı yakım işleminde 3,465,956 (3 milyon) SHIB coin yaktı. Bu miktar önceki güne kıyasla %92 oranında daha düşük.

Shiba inu yakım oranı

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : watcher.guru

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?