Mart 15, 2023

255 Milyon Dolarlık Rekor Çıkış: Kurumlar Bu Kripto Para Birimlerini Terk Ediyor!

Dijital varlık yöneticisi CoinShares’e göre, kurumsal kripto yatırım ürünleri geçen hafta şimdiye kadarki en büyük haftalık toplam çıkışlarını yaşadı.

CoinShares, en son Dijital Varlık Fonu Haftalık Akışları Raporu’nda, kripto yatırım ürünlerinin, yönetim altındaki toplam varlıkların %1’ini temsil eden 255 milyon dolarlık rekor bir net çıkış gördüğünü belirtti.

Bu, söz konusu kripto kurumsal yatırım ürünleri için art arda beşinci çıkış haftası oldu.

Bitcoin (BTC) ürünleri, toplam 243,5 milyon dolarlık çıkışla en ağır darbeyi aldı. Buna karşın Ethereum (ETH) sadece 11 milyon dolarlık çıkış yaşadı.

CoinShares’e göre, genel çıkışlar 2023’te şimdiye kadar görülen kümülatif net girişleri “sildi”. Bununla birlikte kripto yatırım ürünlerini yılbaşından bugüne 82 milyon dolarlık net çıkışa götürdü.

Bununla birlikte, tüm yatırım ürünleri negatif haftalar geçirmedi. ETH rakibi Solana (SOL) ürünleri 400.000 dolar giriş ve XRP ürünleri 300.000 dolar giriş kaydetti. Polygon (MATIC) ürünleri 100.000 dolar giriş kaydetti.

Rekor seviyedeki dijital varlık yatırım ürünü çıkışları, ABD bankacılık sektörü etrafında dönen makroekonomik belirsizliğin ortasında kripto piyasasının bu hafta sonu yükselmeye başlamasından hemen önce gerçekleşti.

Bitcoin Cuma günkü 19.662 dolarlık son düşük seviyesinden Salı günü 25.959 dolara kadar yükselerek %32’den fazla bir artış gösterdi. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı bu yazının yazıldığı sırada 24.624 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?